Racjonalny wybór - energooszczędne drzwi Schüco ADS 65
Racjonalny wybór - energooszczędne drzwi Schüco ADS 65

Aluminiowe drzwi zewnętrzne Schuco ADS 65 spełniają wymagania współczesnej architektury a także sprawdzają się wszędzie tam, gdzie efektywność rozwiązań jest równie ważna jak dobra izolacyjność termiczna. To racjonalny ekonomicznie wybór dla inwestorów ceniących wysoką jakość w rozsądnej cenie.

Zastosowanie nowoczesnej, energooszczędnej stolarki okiennej i drzwiowej znacznie obniża koszty eksploatacji budynku a przy tym pozwala przebywającym w nim osobom cieszyć się komfortem użytkowania. Nie bez znaczenia pozostają również aspekty architektoniczne, które podnoszą wartość i prestiż inwestycji. Odpowiedzią na potrzeby energooszczędnego budownictwa w sektorze publicznym, mieszkaniowym i komercyjnym jest rozwiązanie wejść do budynków w systemie Schüco ADS 65, który oferuje maksimum możliwości przy niewygórowanych kosztach inwestycyjnych.

Przekrój przez próg drzwi Schüco ADS 65 Fot. Schüco

Ponadstandardowa jakość
Zewnętrzne drzwi aluminiowe Schüco ADS 65 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić optymalną ochronę cieplną budynku i dużą funkcjonalność. W celu podniesienia właściwości ciepłochronnych profili aluminiowych z tej serii poszerzono strefę izolacji cieplnej stosując przekładki termiczne z pustymi komorami. Tak zaprojektowane drzwi o wąskiej widocznej szerokości profili ramy (skrzydło z ościeżnicą) wynoszącej 147 mm i głębokości zabudowy 65 mm osiągają bardzo dobrą wartość współczynnika przenikania ciepła dla ramy Uf=2,3 W/m2K. Zwiększenie powierzchni szyby oznacza lepszy dostęp światła dziennego oraz szerszy widok na zewnątrz. System o wąskiej widocznej szerokości profili zachowuje maksymalną trwałość, także w przypadku intensywnego użytkowania, co potwierdzono badaniem cykli wielokrotnego otwierania i zamykania (pół miliona razy dla wersji podstawowej i milion razy dla wersji HD). Solidne i niezwykle estetyczne zawiasy rolkowe, ukryte lub nakładane z bezstopniową regulacją umożliwiają prosty montaż i gwarantują bezawaryjne funkcjonowanie. Skrzydła mogą przy tym osiągać szerokość 1250 mm i wysokość do 2500 mm, zaś w wersji HD nawet 1400 i 3000 mm! Dzięki temu mogą być stosowane zarówno w budynkach jedno i wielorodzinnych, jak również w obiektach komercyjnych, gdzie jest wymagana duża szerokość przejścia i duże gabaryty. Zastosowanie okuć antywłamaniowych gwarantuje klasę odporności WK2, zaś w wersji HD nawet do WK3. Rozety w systemie Schüco ADS 65 mogą być zlicowane z powierzchnią skrzydła, co podkreśla doskonały design i zapewnia spójny efekt estetyczny. Nowoczesne wzornictwo pozwala na wielowariantowe zabudowanie ich w powłoce budynku, jak również harmonijnie łączenie z aluminiowymi systemami okiennymi i fasadowymi Schüco.

Drzwi w systemie Schüco ADS 65 z wmontowanym czytnikiem linii papilarnych Schüco Fingerprint Fot. Schüco
Wejście do budynku zrealizowane w systemie Schüco ADS 65 Fot. Schüco

Specjalne rozwiązania
Przy wszystkich swych zaletach aluminiowe drzwi Schüco ADS 65 oferują bogate możliwości modyfikowania ich wyglądu i funkcji. Ofertę drzwi z serii ADS 65 uatrakcyjniają trzy linie stylistyczne. W wersji podstawowej i HD (Heavy Duty) profile otrzymały sformalizowany wyraz, dzięki prawie całkowitemu zlicowaniu szyby z ramą. Ścięty kontur profilu w wersji Residental Line posiada klasyczny, elegancki wygląd. Natomiast Soft Line, o zaokrąglonym konturze, przyciąga uwagę i współtworzy charakter budynku. Istnieje także możliwość pokrycia skrzydeł w całości wypełnieniem czy lakierowania na inny kolor od wewnątrz i na zewnątrz.
W wersji wielofunkcyjnej Schüco ADS 65 stanowią idealne rozwiązanie we wszystkich sytuacjach, w których od drzwi wymaga się czegoś więcej niż reprezentacyjnego wyglądu i funkcji otwierania. Drzwi z niskim progiem lub bez progu umożliwiają bezpieczny i łatwy dostęp, w szczególności dla osób starszych i niepełnosprawnych, a także dzieci. Automatyczne uszczelnianie dolnej przylgi drzwi w momencie zamykania zapobiega przenikaniu zimnego powietrza do wnętrza budynku. Zastosowany na drogach ewakuacyjnych system ADS 65 może być uzupełniany o ukryte zawiasy, okucia przeciwpaniczne i ewakuacyjne, czy zawiasy umożliwiające rozwarcie skrzydeł nawet do 180º. Drzwi wejściowe wyposażone w różne systemy dostępowe, zdalne, kodowane, z czytnikiem kart, czytnikiem linii papilarnych czy system monitoringu pozwalają zwiększyć stopień ochrony mienia i życia ludzkiego. Możliwe jest także zintegrowanie zadań bezpieczeństwa i automatyki, poprzez elektroniczne podłączenie drzwi do układów sterowania budynkiem.