MX vs MEX, czym różnią się te dwa zawiasy od WALA
MX vs MEX, czym różnią się te dwa zawiasy od WALA

Obydwa zawiasy należą do grupy zawiasów nawierzchniowych przeznaczonych do drzwi aluminiowych.

MEX jest nowym produktem, który jest równie wytrzymały jak znany wcześniej MX. Badania wykazują 14 klasę użytkową zawiasu. Oznacza to, że jest to zawias wysokiej jakości, trwały, bezpieczny, posiada wysoką odporność antykorozyjną i przeciwwłamaniową, może być stosowany na drzwiach ewakuacyjnych.

Na pierwszy rzut oka od frontu wyglądają identycznie. Jednakże gdy spojrzymy z innej perspektywy, zobaczymy tą nieznaczną różnicę wizualną...

 

 

Widzimy różnicę w kształcie skrzydełek. Dzięki przesunięciu osi obrotu zawiasu z 21 na 20 mm od płaszczyzny drzwi, udało nam się uzyskać smuklejsze skrzydełka MX - 15mm, MEX - 11,4mm. 

Kolejne istotne różnice kryją się wewnątrz zawiasu.

- średnica sworznia MX 12mm, MEX - 10mm,

- średnica tulejki MX ~20mm, MEX ~18,5mm,

- zakres regulacji docisku uszczelki MEX ma rozszerzony do ± 1,2mm,

- oś obrotu zawiasu względem drzwi MX 21mm, MEX 20mm,

- sposób regulacji docisku uszczelki, za pomocą specjalnego klucza do zawiasów nawierzchniowych, MEX dodatkowo można regulować za pomocą klucza imbus,

- zawiasy MX i MEX dostępne są w wersji 2 i 3 skrzydełkowej, symetryczne o rozstawie = 92mm, niesymetryczne = 67mm, MEX ma dodatkowy rodzaj zawiasu przewidziany do drzwi z wąską ościeżnicą - ZAWIAS SZPALETOWY = 59mm.

 


 

Zawiasy MEX to nowa ulepszona generacja zawiasów nawierzchniowych. Są zgrabniejsze, z odświeżonym designem i tańsze. Warto sprawdzić nowość od WALA:

https://www.wala.pl/pl/Zawiasy-do-drzwi/Zawiasy-do-drzwi-aluminiowych/zawiasy-nawierzchniowe/ZAWIAS-MEX