System montażowy w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3“ wyróżniony „ZŁOTYM MEDALEM“ na targach BUDMA
System montażowy w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3“ wyróżniony „ZŁOTYM MEDALEM“ na targach BUDMA

Innowacyjny SYSTEM MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO‑TOP WINFRAMER „TYP 3“ został wyróżniony cenionym „Złoty medal” w konkursie produktowym polskich targów budowlanych BUDMA. Podczas ceremonii wręczenia nagród i na stoisku ISO-Chemie zaprezentowano produkt i jego zalety, a także inne innowacje.

 

Panel ekspertów przyznaje „Złoty medal”

„Złoty medal” przyznawany jest przez panel uznanych ekspertów i przedstawicieli różnych sektorów gospodarki produktom, które wyróżniają się na rynku międzynarodowym, jakością, technologią czy użytecznością. Około 500 produktów oceniono według wielu różnych kryteriów. Obejmowały one między innymi nowoczesność produktów i ich potencjał innowacyjny w odniesieniu do rozwiązań porównywalnych produktów. Ponadto zbadano takie czynniki jak opłacalność, estetyka, funkcjonalność oraz wpływ produkcji i utylizacji na środowisko.

Systemy montażowe w warstwie izolacji cieplnej jako energooszczędne rozwiązanie przyszłości

Ze względu na stale rosnące koszty energii, systemy zintegrowane z warstwą izolacji (WDVS) są coraz częściej stosowane w nowych budynkach i renowacjach, które są mocowane przed nośnymi konstrukcjami ścian. W wyniku tej zmiany więcej światła dostaje się do pomieszczeń, a bilans energetyczny budynku poprawia się dzięki zyskom ciepła słonecznego, które można w ten sposób wykorzystać. ISO-Chemie opracowało elastyczny system montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej, który jest dostosowany do wielu różnych sytuacji budowlanych.

 

SYSTEM MONTAŻOWY W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3“

Certyfikowany dla domów pasywnych, jak również przebadany na RC2 i RC3 SYSTEM MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3” przekonał swoją wysoką nośnością oraz przenoszeniem obciążeń oraz dzięki temu zapewnił najwyższe miejsce spośród konkurentów o „Złoty medal”. „TYP 3“ składa się z nośnych, izolujących cieplnie profili systemowych z wysoce gęstego THERMAPORU. Bardzo dobra grupa przewodności cieplnej kształtek zapewnia perfekcyjną integrację z systemem WDVS oraz optymalne wartości współczynnika Ψ (Psi). Dzięki temu zoptymalizowane są mostki cieplne oraz osiągnięte jest wysokie działanie izolacyjne w obszarze glifów okiennych. Zapobiega to zagrożeniu powstawania pleśni w obszarze połączeń wokół otworu okiennego. „TYP 3“ oferuje w jednym zarówno wysoką nośność, jak również przenoszenie obciążeń. Duża gęstość materiału 150 kg / m3 zapewnia nie tylko bardzo dobrą nośność do przejmowania ciężaru okna, ale także jest na tyle stabilna do przenoszenia na mur wszystkich pozostałych obciążeń.

 

ISO-TOP WINFRAMER PROFIL SYSTEMOWY

Do montażu systemów okiennych przed warstwą nośną muru i do perfekcyjnej integracji z systemem WDV lub z konstrukcją 2-elementową, posiadamy w naszym asortymencie ISO-TOP WINFRAMER PROFILE SYSTEMOWE w różnych wymiarach. Dzięki bardzo dużej gęstości materiału 150 kg / m³ oraz wyśmienitym właściwościom nośnym i izolacji cieplnej, profile systemowe nadają się optymalnie do montażu naściennego w domach jedno- I wielorodzinnych, jak również w innych obiektach budowlanych. Dla podwyższonych wymagań dotyczących obciążeń profile mogą być również usztywniane kątownikami nośnymi z aluminium oraz zapewniać połączenie pomiędzy profilami systemowymi oraz systemem WDV. ISO-Chemie posiada odpowiednie profile izolujące w asortymencie.

 

ISO-TOP PŁYTY KONSTRUKCYJNE WF3

Płyty konstrukcyjne wykonane są z wysoce gęstego THERMAPORU, oferują możliwość indywidualnego, konstrukcyjnego dopasowania do montażowo-uszczelniających detali systemu ISO-TOP WINFRAMER. Można je indywidualnie dopasować na placu budowy pod względem wymiarów i geometrii poprzez cięcie lub frezowanie.

 

Kolejne innowacyjne rozwiązania produktowe do energooszczędnego uszczelniania okien

Dodatkowo ISO-Chemie zaprezentowała taśmę wielofunkcyjną ISO-BLOCO HYBRATEC, wyróżnioną „Złotym Medalem” podczas targów BUDMA 2022. Ta nowoczesna technologia umożliwia połączenie wysokiej szczelności powietrznej i odporności na zacinający deszcz z optymalną siłą rozprężania i wysoką zdolnością przejmowania ruchów fug wstępnie sprężonej pianki miękkiej PUR.

 

Kolejną atrakcją były nowe folie do połączeń okiennych ISO-CONNECT INSIDE i OUTSIDE CL. Za pomocą tych ekstremalnie rozciągliwych, a zarazem odpornych na rozerwanie folii do połączeń okiennych możemy trwale wyrównywać nawet duże ruchy elementów budowlanych. Jednocześnie przyczepność do podłoża jest niezawodnie zapewniona przez zmaksymalizowaną wydajność klejenia.

 

Pod hasłem „Nowa zieleń jest niebieska” ISO-Chemie zaprezentowała również przyjazne dla środowiska i klimatu folie do połączeń okiennych ISO-CONNECT INSIDE i OUTSIDE „BLUE LINE”. Obie folie okienne są pozyskiwane z surowców odnawialnych i są odporne na zacinający deszcz, nieprzepuszczające wody, szczelne powietrznie i wiatroszczelne a ponadto wykazują wysoką elastyczność.

 

Ponadto ISO-Chemie zaprezentowało nową zdrową dla otoczenia poliuretanową piankę pistoletową 1K ISO-TOP THERMFOAM „BLUE LINE” o niskiej zawartości monomerów. Ze względu na bardzo niską zawartość wolnych izocyjanianów, pianka PU jest szczególnie przyjazna dla zdrowia i dlatego może być stosowana również po 24.08.2023 bez dodatkowego szkolenia.

 

Wystąpienie ISO-Chemie zostało bardzo dobrze przyjęte przez odwiedzających Targi BUDMA 2023. Dzięki innowacjom w dziedzinie montażu naściennego, linii produktów na bazie składników naturalnych oraz innym innowacjom w zakresie wielofunkcyjnych taśm uszczelniających i folii połączeniowych, ten specjalista od uszczelnień trzyma rękę na pulsie.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.iso-chemie.pl