Pobieramy światło, zyskujemy komfort, czyli dlaczego warto wykorzystywać modułowe świetliki w galeriach handlowych
Pobieramy światło, zyskujemy komfort, czyli dlaczego warto wykorzystywać modułowe świetliki w galeriach handlowych

Galerie handlowe, jako obiekty użytku publicznego, szczególnie potrzebują dodatkowej dawki naturalnego światła z zewnątrz. Jeśli dodamy do tego możliwość dopływu świeżego powietrza przez dach i niższe rachunki za prąd, będzie jasnym, dlaczego prefabrykowane modułowe świetliki są tak chętnie wybierane przez inwestorów. Poza aspektem funkcjonalnym oraz ekonomicznym, a także łatwym i szybkim montażem, modułowe świetliki idealnie wpisują się w estetyczne założenia nowoczesnych budynków, będąc integralnym elementem współczesnej architektury.

Koncentracja na ludziach

Galerie handlowe to przestrzenie, które wymagają zastosowania innowacyjnych rozwiązań, zapewniających pełen komfort przebywającym w nich ludziom. Czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na dobre samopoczucie i wewnętrzną harmonię człowieka jest optymalny dostęp do światła dziennego. Naturalnie doświetlone przestrzenie to zwrot ku zapewnieniu zdrowego klimatu i przyjaznej atmosfery dla klientów centrów handlowych. W tym celu coraz powszechniej stosuje się innowacyjne rozwiązania, takie jak prefabrykowane modułowe świetliki. Ich podstawą zaletą jest właśnie doświetlenie wnętrz, wprowadzenie do budynku świeżego powietrza i zapewnienie optymalnego komfortu. Nie bez znaczenia pozostaje wysoka jakość bezłącznikowego, wodoszczelnego systemu, opartego na standaryzowanych modułach. Prefabrykacja elementów to z kolei gwarancja szybkiej i łatwiej obsługi w całym procesie budowlanym. Kompletny modułowy system daje możliwość zastosowania zintegrowanych rolet przeciwsłonecznych, co jest szczególnie ważne w kontekście klientów galerii handlowych. Rozwiązanie pozwala uniknąć dyskomfortu związanego zbyt dużą ekspozycją na światło dzienne, chroniąc m.in. przed przegrzaniem.

Rozwiązanie na miarę czasów

Poza aspektem funkcjonalnym, modułowe świetliki zapewniają także elegancki efekt wizualny. Wszystko za sprawą smukłej konstrukcji, z ukrytymi napędami łańcuchowymi. Dzięki temu estetyczna konstrukcja idealnie wpisuje się w nowoczesną, komercyjną architekturę. Takie właśnie są prefabrykowane modułowe świetliki oferowane przez VELUX Commercial. Charakteryzują się one 30-letnią żywotnością, a każdy ich element posiada certyfikat zgodności  CE oraz deklarację środowiskową EPD dla produktów budowlanych. Ekologiczne rozwiązanie niesie za sobą także wpływ na budżet i niższe rachunki za prąd. Zastosowanie modułowych świetlików, a więc zwiększony dostęp do światła dziennego, to bowiem bezpośrednia redukcja kosztów energii elektrycznej.

Więcej informacji o prefabrykowanych świetlikach modułowych znajdziesz na: https://commercial.velux.pl/