Przytulne miejsce pełne naturalnego światła
Przytulne miejsce pełne naturalnego światła

Poddasze w domu jednorodzinnym z lat 80. zyskało nowoczesny wygląd i dodatkową przestrzeń. Dzięki zastosowaniu lukarny FAKRO EDT jego mieszkańcy mogą dzisiaj podziwiać piękny widok na polder Amsterdamu i cieszyć się dużą ilością naturalnego światła. Budynek znajduje się w szeregu podobnych domów, w mieście Zaandam (niedaleko Amsterdamu).

 

Piękny widok na Amsterdam

 

“W ubiegłym roku kupiliśmy dom wybudowany w latach 80. Oboje uwielbiamy majsterkować i pomyśleliśmy, że nadanie mu bardziej współczesnego charakteru będzie dobrym wyzwaniem. Kiedy urodził się nasz syn postanowiliśmy uczynić z poddasza prawdziwy raj „mamy i taty”. Pierwszą rzeczą, którą zrobiliśmy, było zastąpienie starej lukarny nowoczesną wersją, abyśmy mogli w końcu cieszyć się widokiem polderu Amsterdamu” – mówi właściciel domu.

Lukarna FAKRO zapewnia dodatkowe światło dzienne, przestrzeń i piękny widok na polder Amsterdamu – komentuje właściciel domu.

 

Dodatkowe światło i przestrzeń

„Nowa lukarna robi ogromną różnicę. Szereg okien dachowych sprawia, że dużo dodatkowego światła dociera do wnętrza pod różnymi kątami. W rezultacie pokój na poddaszu wydaje się bardziej przestronny. Aby jeszcze bardziej cieszyć się widokiem, zdecydowaliśmy się dodać trzy okna uchylno-obrotowe w dolnym rzędzie lukarny. Otwierając okno zostawiamy je zwykle w pozycji uchylnej. Dzięki temu mamy wyraźny widok na zewnątrz i możemy nawet stanąć pod oknem” – dodaje właściciel.

 

Informacje:

Nazwa budynku: Dom jednorodzinny

Miejsce: Zaandam, Holandia

Zastosowane produkty FAKRO

Prefabrykowana lukarna EDT-W B3/2:

• Okno obrotowe: 3x FTU-V U3 (góra)

• Okno uchylno-obrotowe: 3x FPU-V U3 preSelect (dół)

Roleta wewnętrzna:

• Roleta plisowana: 6x APF (601)

 

 

www.fakro.pl