WIŚNIOWSKI partnerem konferencji tematycznej IARP
WIŚNIOWSKI partnerem konferencji tematycznej IARP

Firma WIŚNIOWSKI była partnerem listopadowej konferencji tematycznej Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów pod nazwą „Architektura i Prawo”. W dniach 18-19 listopada architekci z całej Polski spotkali się w Krynicy-Zdroju, by toczyć dyskusję na temat kondycji polskiego prawa inwestycyjnego. Wymiana doświadczeń uczestników konferencji to pierwszy krok na drodze uporządkowania regulacji prawnych.

Program listopadowej konferencji obejmował analizę konkretnych projektów budowlanych w kontekście dylematów, z którymi na co dzień mierzą się specjaliści korzystający z prawa inwestycyjnego w praktyce. Eksperci poruszyli również wybrane aspekty ochrony konserwatorskiej. Prelekcje odpowiadały także na pytanie, jakie są źródła zasad sztuki budowlanej, czyli kto i na jakiej podstawie wpływa na zapisy prawa. W programie przewidziano czas na prezentację marki WIŚNIOWSKI, którą poprowadziła Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, menedżer ds. komunikacji B2B.

 – Współpraca ze środowiskiem Architektów dla firmy producenckiej jest bardzo ważna. Architekci są autorytetem dla Klienta, mają realny wpływ na trendy w branży budowlanej, kreują przestrzeń wokół nas. Świadomy producent dba o to, by dostarczyć architektom najbardziej aktualną wiedzę na temat produktów i innowacji w swoim obszarze. Dobre relacje tych dwóch środowisk to źródło obopólnych korzyści – podsumowuje udział w konferencji Małgorzata Respekta-Paszkiewicz z firmy WIŚNIOWSKI.

Architekci z całej Polski, członkowie Izb Architektów oraz Izb Inżynierów, spotkali się w hotelu Czarny Potok w Krynicy-Zdroju. Konferencję otworzył Piotr Chuchacz, Przewodniczący Rady Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, kondensując program wydarzenia w jednym zdaniu: „Przestrzeń kształtuje nas, a my kształtujemy prawo”.

 

źródło: Wiśniowski