SWISSPACER i Ublo opracowały innowacyjny system  wentylacji pomieszczeń
SWISSPACER i Ublo opracowały innowacyjny system wentylacji pomieszczeń

Nowatorskie rozwiązanie do wentylacji pomieszczeń 

Nowy system Ublo oferuje niezwykły system wentylacji zarówno pomieszczeń biurowych, jak i mieszkalnych. Okrągły moduł napowietrzający jest bezpośrednio zintegrowany z oknem lub fasadą budynku. W każdej chwili zapewnia wydajną cyrkulację powietrza a dodatkowo pozytywnie wpływa na komfort życia i sprzyja utrzymaniu czystego powietrza w pomieszczeniach. Ten innowacyjny produkt o wysokiej efektywności energetycznej został zaprojektowany w Korei Południowej i obecnie jest dostępny obecnie również w Europie. Do jego wyjątkowo wysokiej wydajności przyczyniają się zintegrowane w nim ciepłe ramki dystansowe firmy SWISSPACER.

Zawsze świeże powietrze w pomieszczeniu bez potrzeby otwierania drzwi i okien - oto pomysł leżący u podstaw rozwoju koncepcji modułu wietrzącego Ublo stworzonego przez projektantów Roberta-Jana van Santen i Naree Kim. Opracowane początkowo w Hongkongu i Korei Południowej rozwiązanie składa się – w uproszczeniu – z okrągłego modułu poliwęglanowego i otworu średnicy 150 milimetrów. Moduł wietrzący jest montowany bezpośrednio i w odpowiedniej liczbie, w pojedynczo, podwójnie lub potrójnie szklonych oknach, wcześniej wyposażonych w otwory. Aby zoptymalizować przepływ  powietrza w pomieszczeniu moduły wietrzące można umieścić zarówno w górnej, jak i w dolnej części przeszkleń. Ten sposób obiegu powietrza zawsze zapewnia jego optymalną jakość i wydajność.

Ta innowacyjna koncepcja sprawdziła się przede wszystkim w pomieszczeniach, w których standardowo nie można otwierać okien - na przykład w wieżowcach. Rozwiązanie posiada dodatkow inną zaletę - dzięki niewielkim rozmiarom każdego otworu Ublo udaje się uniknąć potencjalnych zagrożeń związanych z upadkiem z wysokości. Użytkownicy mogą bardzo wygodnie przewietrzać pomieszczenia także na górnych piętrach. Natomiast na dolnych kondygnacjach system minimalizuje ryzyko włamania.

Nowe możliwości estetyczne i swoboda aranżacji

Także pod względem estetycznym innowacyjny system Ublo daje nowe perspektywy. Patrząc od zewnątrz - wyjątkowe koliste kształty wyrażają kreatywność i ekstrawagancję, a tym samym oferują architektom nowe możliwości aranżacji. Kolejną zaletą jest okrągła pokrywa. Może być przezroczysta, ale można też zastosować materiały nie przepuszczające światła, takie jak drewno, metal lub korek. Możliwe jest także użycie elementów dekoracyjnych, motywów druku cyfrowego lub dodatkowych funkcji, takich jak głośnik Bluetooth bądź element świetlny.

Energooszczędna konstrukcja z ciepłymi ramkami dystansowymi SWISSPACER

Ze względu na swoją prostą konstrukcję, bez klasycznych skrzydeł okiennych i skomplikowanej techniki okuć, system Ublo przyczynia się zdecydowanie do optymalizowania efektywności energetycznej w budynkach. Ważną rolę odgrywają przy tym także wysoce wydajne energetycznie ciepłe ramki dystansowe firmy SWISSPACER.

Zamontowana w uszczelce krawędziowej okrągłego modułu wietrzącego, łatwo zginana ramka dystansowa zapewnia poprawę efektywności energetycznej całej konstrukcji. Szukając optymalnego rozwiązania wybrano ramkę SWISSPACER Ultimate. Giętka ramka dystansowa wbudowana w zespolony okrągły moduł dba o lepszą efektywność energetyczną całej konstrukcji. Ze wszech miar korzystny wybór.

Duże możliwości dla rynku produkcji okien w Europie

Koncepcja Ublo jest obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek także ze względu na nadal utrzymującą się pandemię COVID-19 i związany z nią popyt na efektywne koncepcje wietrzenia pomieszczeń mieszkalnych
i miejsc pracy.

- "Widzimy również duży potencjał dla naszego systemu wentylacyjnego w Europie - obecnie i w przyszłości. Prowadzimy już rozmowy z różnymi partnerami z branży szklarskiej" - wyjaśnia dyrektor zarządzający Ublo, Naree Kim. Zgodność z normą DIN EN 1279 jest obowiązkowa, a naprężenie rozciągające w materiale uszczelniającym musi być sprawdzone dla każdego zastosowania, w którym szkło jest narażone na intensywne działanie promieni słonecznych.

Dalsze informacje na www.swisspacer.com i www.ublo-window.com