Skip to main content

#ciepłe ramki dystansowe


O dużym ciężarze a jednak wrażliwe - dzięki Super Spacer® szyby zespolone wielkości XXXL pozostają sprawne

 

Jednostki dużych rozmiarów, poza giętymi izolacyjnymi szybami zespolonymi, są koronną dyscypliną w produkcji szyb zespolonych. Christoph Rubel, Technical Manager firmy Edgetech Europe w Heinsberg (Niemcy), opisuje w tym artykule znaczenie elastycznych ramek dystansowych Super Spacer®, wykonanych na bazie pianki, dla jakości szyb zespolonych o dużych rozmiarach.

czytaj dalej

SWISSPACER i Ublo opracowały innowacyjny system wentylacji pomieszczeń

 

Nowy system Ublo oferuje niezwykły system wentylacji zarówno pomieszczeń biurowych, jak i mieszkalnych. Okrągły moduł napowietrzający jest bezpośrednio zintegrowany z oknem lub fasadą budynku. W każdej chwili zapewnia wydajną cyrkulację powietrza a dodatkowo pozytywnie wpływa na komfort życia i sprzyja utrzymaniu czystego powietrza w pomieszczeniach. Ten innowacyjny produkt o wysokiej efektywności energetycznej został zaprojektowany w Korei Południowej i obecnie jest dostępny obecnie również w Europie. Do jego wyjątkowo wysokiej wydajności przyczyniają się zintegrowane w nim ciepłe ramki dystansowe firmy SWISSPACER.

czytaj dalej

Kiedy wreszcie nadejdzie koniec aluminium w zespoleniu krawędzi szyby

 

Wiele osób z pewnością pamięta: światowy kryzys energetyczny w roku 1973 po raz pierwszy skierował uwagę na wydajność energetyczną budynków. Wraz z wprowadzonym w roku 1977 rozporządzeniem w sprawie izolacji termicznej wszedł w życie zakaz pojedynczych szyb okiennych, szkło powlekane stało się niejako natychmiastowym standardem, a wartość Uw spadła przeciętnie z 4,7 W/(m²K) do 2,7 W/(m²K) [1].

czytaj dalej

SWISSPACER inwestuje w ofertę usług

 

W ostatnich latach ta szwajcarska firma SWISSPACER znacznie rozszerzyła zakres swoich usług. Obejmują one spersonalizowane konsultacje dotyczące efektywnej obróbki ciepłych ramek dystansowych, indywidualne wsparcie, np. w zakresie ustawień maszyn, a także szkolenia i wsparcie marketingowe. Podstawą do tego jest kompleksowa ocena klientów przeprowadzona w ubiegłym roku przez SWISSPACER.

czytaj dalej

Maksymalne bezpieczeństwo w zakresie obróbki i stosowania ciepłej ramki

 

Więcej ciepłych ramek dystansowych: SWISSPACER Ultimate Pro łączy doskonałą wydajność energetyczną z optymalnymi możliwościami ich zastosowania. Dzięki nowemu składowi materiału profil ramki jest bardziej elastyczny i łatwiejszy w obróbce - przy zachowaniu obecnej stabilności ramek dystansowych. Pod względem efektywności energetycznej Ultimate Pro dorównuje SWISSPACER Ultimate, co czyni ją jedną z najlepszych ciepłych ramek dystansowych na świecie.

czytaj dalej

Komfort na najwyższym poziomie – Varso Place w Warszawie

 

Varso Place to kompleks trzech nowych budynków w centrum Warszawy, którego najbardziej charakterystycznym elementem jest najwyższy w Unii Europejskiej wieżowiec Varso Tower. Najwyższą i długookresową efektywność energetyczną jednego z biurowców wchodzących w skład inwestycji zapewniają między innymi ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER Ultimate.

czytaj dalej

Portowe miasto Gdynia: Yacht Park kreuje nową panoramę miasta

 

Połączenie unikalnej lokalizacji, historycznego tła i nowoczesnej architektury wyróżnia Gdynię. W postindustrialnej części centrum miasta, która wcześniej była częściowo zamknięta jako obszar portowy, obecnie w ramach rewitalizacji nabrzeża powstał luksusowy kompleks mieszkaniowy o nazwie Yacht Park. Mówi się, że jest nowym obliczem Gdyni. Imponujące panoramiczne okna umożliwiają bezpośredni widok na nowo utworzoną marinę i spełniają najwyższe wymagania dotyczące efektywności energetycznej.

czytaj dalej

Pełna kompensacja ciśnienia w szybach zespolonych dzięki SWISSPACER

 

W dzielnicy Whittier amerykańskiej metropolii Denver niedawno zakończona została realizacja Projektu Humboldt. Architektura nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego obejmującego trzy domy jednorodzinne zwraca uwagę przede wszystkim nowoczesną, kubiczną formą i wielkopłaszczyznowymi przeszkleniami. Między innymi ze względu na duże różnice wysokości na trasie transportu z zakładu produkcyjnego w Polsce na miejsce montażu, w potrójnych szybach zespolonych zastosowane zostało innowacyjne, zapewniające kompensację ciśnienia rozwiązanie SWISSPACER Air.

czytaj dalej