PAGEN rozpocznie świętowanie 25-lecia w Las Vegas podczas IBS 2023
PAGEN rozpocznie świętowanie 25-lecia w Las Vegas podczas IBS 2023

Małopolski producent okien, drzwi, rolet i bram garażowych przygotowuje się do prestiżowych amerykańskich targów NAHB International Builders' Show® (IBS), które na przełomie stycznia i lutego 2023 roku odbędą się w Las Vegas. To wyjątkowa okazja do celebrowania jubileuszu 25-lecia, który firma będzie obchodzić w przyszłym roku.

NAHB International Builders' Show® (IBS) to najważniejsza w Stanach Zjednoczonych coroczna impreza targowa, zrzeszająca producentów i dostawców produktów i usług związanych z budownictwem mieszkaniowym. To 3-dniowe wydarzenie jest doskonałą okazją do nawiązywania relacji biznesowych i prezentacji oferty produktowej przedstawicielom najsilniejszej gospodarki na świecie. Firma PAGEN od kilku lat prowadzi aktywną sprzedaż swoich produktów za oceanem, a obecnością w Las Vegas chce ugruntować swoją pozycję wśród europejskich eksporterów stolarki otworowej do USA. Firma specjalnie na tą okazję przygotowała film prezentujący jej możliwości.

Jak podaje Centrum Analiz Branżowych - choć Polska należy do światowej czołówki eksporterów stolarki, a jej udział w światowym eksporcie tego typu produktów wynosi aż 17%, do tej pory aktywność rodzimych firm na rynku amerykańskim była niewielka. Stany Zjednoczone zajmują bowiem dopiero 14. miejsce wśród najpopularniejszych kierunków eksportowych dla polskiej stolarki, a wartość eksportu okien i drzwi do USA wyniosła w 2021 roku niewiele ponad 40 mln euro. Jak szacują analitycy z CAB - ten sezon zapowiada się pod tym względem znacznie lepiej. Polskim producentom stolarki wystarczyło w tym roku zaledwie 7 miesięcy, by wartość sprzedaży okien i drzwi do USA osiągnęła pułap z całego sezonu 2021, a to oznacza wzrost na poziomie aż 105% r/r.

Na rynku północnoamerykańskim można zaobserwować coraz większe zainteresowanie oknami „made in Europe”. W tej chwili oprócz krajów Ameryki Południowej i Chin w wartości eksportu do USA wyprzedzają nas Włochy i Niemcy. To potwierdzenie tego, że kilka lat temu słusznie wyznaczyliśmy kierunek rozwoju naszej działalności eksportowej, a obecnością na IBS możemy umocnić naszą pozycję – powiedział Dominik Chamioło, Prezes Zarządu PAGEN.

Targi w iście amerykańskim stylu

Głównym bohaterem ceremonii otwarcia Design & Construction Week® będzie Mike Rowe, najlepiej znany z przebojowego serialu „Dirty Jobs”, ale także z „How America Works”, „The Story Behind The Story” i „Somebody’s Gotta Do It”. Rowe jest także twórcą i gospodarzem najlepiej ocenianego podcastu „The Way I Heard It” i autorem najlepiej sprzedającej się książki New York Timesa o tym samym tytule.

Podczas targów odbędzie się także IBS Young Pro Party - wydarzenie networkingowe przeznaczone dla profesjonalistów branży budowlanej poniżej 40 roku życia, odbywające się w Dawg House Saloon. Organizatorzy zapowiadają, że impreza będzie doskonałą okazją do spotkań towarzyskich, nawiązywania kontaktów przy świetnej muzyce na żywo, godnych uwagi kreacji kulinarnych z południowym akcentem i rozrywki, z której słynie Las Vegas.

IBS w 2023 roku zakończy koncert legendarnej piosenkarki i autorki piosenek Sheryl Crow. Z dziewięcioma nagrodami GRAMMY, sprzedażą ponad 35 milionów albumów na całym świecie, hitami takimi jak „All I Wanna Do”, „Soak Up the Sun” i „The First Cut Is the Deepest” oraz obszernym katalogiem klasyków, takich jak „Everyday Is A Winding Road”, „My Favorite Mistake” i „Strong Enough”, Sheryl Crow jest ikoną amerykańskiej muzyki, uznawaną za legendę rocka.

Interesującą atrakcją dla zwiedzających będzie z pewnością także podziemny tunel tzw. Loop, którym w pełni autonomiczne elektryczne samochody TESLA będą przewozić uczestników targów do Hali Południowej, w której znajdować się będzie stoisko firmy PAGEN o numerze SU 1058.

Targi NAHB International Builders' Show® odbędą się w dniach 31 stycznia – 2 lutego 2023 w Las Vegas Convention Center. Organizacją targów zajmuje się National Association of Home Builders (NAHB) reprezentująca ponad 140 000 podmiotów z branży budowlanej.

 

źródło: Pagen