Norymberga 2010-Brügmann/Salamander
Norymberga 2010-Brügmann/Salamander
Już po raz kolejny Brügmann /// SALAMANDER gościł na targach w Norymberdze. W hali nr 7 zaprezentował się na powierzchni ponad 650 m2. Na okazałym stoisku – zwiedzający mieli okazję nie tylko zapoznać się z najnowszym produktem - Bluevolution, któremu w głównej mierze poświęcona była ekspozycja, ale również z dotychczasowymi, lecz wzbogaconymi rozwiązaniami systemów okienno – drzwiowych koncernu.

Cieszące się rosnącą wciąż popularnością targi, i tym razem przyciągnęły tłumy zwiedzających. Nasze stoisko budziło bardzo duże zainteresowanie, a czołowy produkt – Bluevolution zdobył uznanie przybyłych gości.

Wśród zaproszonych znaleźli się wszyscy nasi dostawcy, przedstawiciele Brügmann /// SALAMANDER , zajmujący się poszczególnymi rynkami w Europie: ukraińskim, rosyjskim, rumuńskim i włoskim oraz czołowi klienci z całej Europy. Na stoisku – wpisanym w kolorystykę i nowoczesny charakter Bluevolution nie brakowało atrakcji. Każdy chętny, mógł skorzystać z kalkulatora energetycznego naocznie udowadniającego zalety i zyski płynące z posiadania okien w systemie Bluevolution. W barze serwowano niebieskie napoje, a chętnych obdarowywano suto gadżetami. Dla znużonych – był kącik rozrywki z biało niebieskimi piłkarzykami.

Tegoroczna ekspozycja w głównej mierze poświęcona była systemowi Bluevolution. Zaprezentowano okna ze skrzydłem płaskim, zaokrąglonym oraz drzwi balkonowe (wszystko w kolorze niebieskim – naturalnie). Wśród pozostałych propozycji, zainteresowanie budził system belgijsko – holenderski Brügmann, składający się z monobloków i profili w kolorze kremowym, okleinowanym od strony zewnętrznej folią dekoracyjną zieloną (okna i drzwi balkonowe), jak również profile renowacyjne, bardzo popularne na rynku francuskim. Nie zabrakło także drzwi przesuwnych: ciężkich – HST, lekkich do zabudowy wewnętrznej – Jetline oraz okien w najnowszej okleinie Birke Rose Hornschuch.

Kolejnymi, już dobrze znanymi, lecz nadal bardzo popularnymi na rynkach zachodnich były: systemy okienne Brügmann /// SALAMANDER w kolorach antracyt, Montana (Natur Line) i Vermont (Natur Line) a także – kompatybilne z innymi markami – ozdoby do zabudowy stylizowanej na dawną.

Targi w Norymberdze pokazały, że branża profili i stolarki okienno-drzwiowej z PCW jest jedną z wiodących branż okiennych na świecie. Udowodniły one zarazem, że współpraca międzynarodowa, nacisk na oszczędność energii i kierunek ku budownictwu pasywnemu są właściwymi formami działania na rynku i stanowią przyszłość i gwarancję rozwoju firmy.