Idealne dopasowane, fabrycznie wpięte – odwodnienie liniowe do progów G-U  przeznaczonych do drzwi tarasowych typu HS
Idealne dopasowane, fabrycznie wpięte – odwodnienie liniowe do progów G-U przeznaczonych do drzwi tarasowych typu HS

Drzwi tarasowe HS z progiem zlicowanym z podłogą to jedno z topowych rozwiązań stosowanych we współczesnym budownictwie mieszkaniowym. Niemal idealnie płaskie przejście bez barier jest nie tylko efektowne, ale i bezpieczne. Rozwijając swój system rozwiązań do drzwi podnoszono-przesuwnych HS, G-U Polska podnosi kwestie designu i bezpieczeństwa na wyższy poziom, wprowadzając nowość – odwodnienie liniowe zaprojektowane specjalnie do drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych z płaskim progiem.

Ideą przyświecającą wszystkim projektom marki G-U jest tworzenie rozwiązań kompatybilnych, które stanowią doskonale funkcjonujący system, zapewniający komfort korzystania z nich. Cieszące się rosnącą popularnością progi G-U zlicowane z podłogą, wpisują się we współczesne trendy w budownictwie, w tym w ideę budownictwa bez barier. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo codziennego użytkowania, ale również zagwarantować ochronę termiczną oraz przed wilgocią. Nowe odwodnienie liniowe nie tylko gwarantuje doskonałe odprowadzenie wody opadowej do systemu kanalizacji, jest też… w zasadzie niewidoczne.

– Na rynku od dawna dostępne są rozwiązania rynnowe pozwalające na skuteczne odprowadzenie wody opadowej oraz wody z topniejącego śniegu z tarasu do instalacji kanalizacyjnej. Jednak dotychczas funkcjonujące systemy wymagały adaptacji do rozwiązań progu „na zero” w drzwiach podnoszono-przesuwnych. Nowe odwodnienie liniowe zostało zaprojektowane jako rozwiązanie dostosowane do progów G-U. Jest montowane na etapie konfekcjonowania progu, fabrycznie do niego wpinane. Jest zatem idealnie dopasowane do rozmiaru okna HS, a więc jego osadzenie nie wymaga już wiele dodatkowej pracy od montażystów – wyjaśnia Jarosław Wodzisławski, ekspert G-U Polska, producenta systemów rozwiązań do drzwi podnoszono-przesuwnych HS.

Zapytany o najważniejsze zalety nowego odwodnienia liniowego do progów G-U, wymienia:

  • kompatybilność z progami marki G-U zlicowanymi z podłogą;
  • idealne, fabryczne dopasowanie do rozmiaru konkretnych drzwi tarasowych HS;
  • zlicowanie z progiem (od strony zewnętrznej odwodnienie liniowe jest praktycznie niewidoczne);
  • skuteczne odprowadzanie nawet dużej ilości wody opadowej;
  • rozwiązania ułatwiające inspekcję stanu odwodnienia liniowego (ocena stopnia zanieczyszczenia);
  • wygodne oczyszczanie z gromadzących się zanieczyszczeń, takich jak: liście, patyki, czy drobne gałązki.

 

 

źródło: Grupa G-U