Premier Pawlak odwiedził DRUTEX
Premier Pawlak odwiedził DRUTEX
DRUTEX S.A. jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie ogłosił, że w piątek zarząd firmy podejmował Premiera Waldemara Pawlaka. Odwiedziny były okazją do zaprezentowania produktów Drutex-u oraz nowoczesnych technologii wykorzystywanych w procesach produkcyjnych.

Wizyta umożliwiła Premierowi bezpośredni kontakt z przedsiębiorstwem, które w okresie trudnej sytuacji rynkowej osiągnęło imponujące wyniki sprzedażowe na rynku krajowym – 295 mln zł przychodów oraz na rynkach zagranicznych – 40%eksportu, powiększając jednocześnie zatrudnienie do 1250 osób.

Premier zapoznał się z dwudziestopięcioletnią historią firmy, wysokiej jakości technologiami i aktualną ofertą w zakresie stolarki okienno-drzwiowej. Zarząd przedstawił wszystkie etapy powstawania okien, zaczynając od produkcji profili, a kończąc na gotowym produkcie. Premier, jako inżynier z wykształcenia wykazywał duże zainteresowanie procesem produkcyjnym i doskonale orientował się w prezentowanych mu innowacyjnych rozwiązaniach związanych z nowoczesną technologią, a przede wszystkim rozwiązaniami energooszczędnymi stosowanymi w oknach. Uwagę Premiera zwrócono również na kwestie związane z podnoszeniem wydajności i efektywności produkcyjnej na każdym etapie wytwarzania czy zarządzania jako istotny element wzrostu funkcjonalności Drutex-u.

Leszek Gierszewski, Prezes Drutex-u powiedział: Było nam bardzo miło mi gościć Premiera i móc zapoznać go z naszymi produktami oraz wdrażanymi rozwiązaniami technicznymi. Myślę, że szczególnie cenna była zarówno dla nas jak i samego Premiera wymiana poglądów i dyskusja na temat polityki państwa w zakresie przedsiębiorczości i innowacyjności przedsiębiorstw oraz rozwiązań regionalnych wspierających działalność firm. Drutex jako europejska firma ceni przede wszystkim biznesową rzetelność, wiarygodność i zasady „fair play” i wierzę, że inwestycje w rozwój i zorientowanie na poprawę efektywności zostały docenione również przez samego Premiera.