AIB Partnerem XII Kongresu Stolarki Polskiej
AIB Partnerem XII Kongresu Stolarki Polskiej

Wielkimi krokami zbliża się dwunasta odsłona najważniejszego wydarzenia w branży stolarki budowlanej – Kongresu Stolarki Polskiej, którego Partnerem została po raz kolejny firma AIB. Przedsiębiorstwo, które w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia działalności, jest prekursorem w zakresie innowacyjnych rozwiązań izolacyjnych dla budownictwa i wdrożyło w ostatnim czasie nowe technologie i rozwiązania.

Zgodnie z oczekiwaniami branży, dwunasta edycja Kongresu Stolarki Polskiej odbędzie się w formule stacjonarnej, już 26 maja br. w czterogwiazdkowym hotelu DoubleTree by Hilton, przy ulicy Skalnicowej 21 w Warszawie. Wezmą w nim udział przedstawiciele branży budowlanej, a wśród nich nie mogło zabraknąć także firmy AIB, która została Partnerem Wspierającym Kongresu. W ostatnim czasie przedsiębiorstwo inwestowało jeszcze intensywniej w swój rozwój, m.in. poprzez zmianę lokalizacji zakładu produkcyjnego wyrobów butylowych AIB. Firma wprowadziła także do asortymentu nową mieszankę butylową Allweather1, która sprawdzi się w produkcji akcesoriów dachowych oraz we wszelkim, zewnętrznym zastosowaniu. Butyl ten cechuje szeroki zakres temperatury aplikacji: od -5°C do +40°C. AIB koncentruje się także na kolejnych inwestycjach w wytwarzanie nowoczesnych taśm izolacyjnych na bazie klejów akrylowych.

Podczas Kongresu firma będzie mogła więc podzielić się swoim doświadczeniem w zakresie nowych technologii. – Podobnie jak w poprzednich latach, wspieramy organizację Kongresu Stolarki Polskiej, gdyż jest to wydarzenie na światowym poziomie. Naszą uwagę przykuwa zawsze dopracowany program merytoryczny odpowiadający na aktualne wyzwania rynkowe, z którymi mierzą się przedstawiciele branży budowlanej. Kongres można byłoby określić jednym słowem: „dialog”, co współgra z naszym firmowym mottem „chemia między nami”, dlatego z przyjemnością będziemy w nim uczestniczyć i dyskutować nad kwestiami istotnymi dla naszego sektora gospodarki – tłumaczy Maciej Ślączka, Prezes Zarządu AIB.

Podczas XII Kongres Stolarki Polskiej odbędą się trzy panele merytoryczne, których tematem przewodnim będą: szanse i zagrożenia dla branży stolarki budowlanej w dobie kryzysu i związanych z nim przemian politycznych, ekonomicznych i społecznych, w kontekście wybranych celów z Agendy ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030. Zaproszeni prelegenci będą mówić o ekonomii, klimacie oraz marketingu przyszłości. W tej roli wystąpią niezależni eksperci, z takich instytucji jak m.in: PwC Polska, EY, SGH, PLGBC czy EPPA, swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami na temat przyszłości sektora stolarki budowlanej podzielą się także przedstawiciele firm i stowarzyszeń branżowych. Zwieńczeniem części merytorycznej będzie zaś uroczysta Gala, podczas której zostaną wręczone branżowe wyróżnienia.

 

 

***

AIB to wiarygodna firma o ugruntowanej pozycji rynkowej. Jej działalność rozpoczęła się w 1992 roku. Oferta produktowa jest stale modernizowana i dziś obejmuje szeroką gamę rozwiązań izolacyjnych, wśród których flagowy produkt stanowi butyl. Firma stale rozwija także swoje możliwości produkcyjne w obszarze taśm izolacyjnych i klejących. Produkty marki AIB zdobyły uznanie wielu partnerów handlowych w Polsce oraz za granicą i są stosowane w wyrobach renomowanych producentów z różnorodnych branż gospodarki. Wartością firmy jest wiedza, dbałość o najwyższą jakość produktów, zaangażowanie w ciągły rozwój i dopasowanie oferty do zmieniających się wymagań odbiorców, dzięki czemu może ona realizować nietypowe zlecenia i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów.

AIB jest też laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, w tym m.in. kilkukrotnie tytułu „Gazeli Biznesu”, jubileuszowego Orła Polskiej Stolarki oraz Godła Teraz Polska. Firma osiąga również indywidualne sukcesy: Maciej Ślączka – Prezes Zarządu – otrzymał Orła Polskiej Stolarki w kategorii „Osobowość roku branży stolarki budowlanej”, zaś Pan Ryszard Szpura – Wiceprezes Zarządu – tytuł Członka Honorowego Związku POiD (Polskie Okna i Drzwi).