FIBARO – marka Nice specjalizująca się w rozwiązaniach Smart Home – na EXPO 2020 w Dubaju
FIBARO – marka Nice specjalizująca się w rozwiązaniach Smart Home – na EXPO 2020 w Dubaju

FIBARO - marka będąca częścią włoskiej firmy Nice – globalnego lidera sektora Smart Home, Security, Home and Building Automation, prezentuje jeden ze swoich produktów na wystawie światowej EXPO 2020 w Dubaju.

EXPO, czyli Wystawa Światowa to cykliczne wydarzenie, którego celem jest prezentacja dorobku kulturalnego, naukowego, a także technologicznego krajów z całego świata. Pierwszą, o nazwie Wielka Wystawa, zorganizowano w 1851 roku w Londynie.

EXPO 2020, która trwa właśnie w Dubaju, to pierwsza Wystawa Światowa zorganizowana na Bliskim Wschodzie. Planowana na rok 2020, ze względu na pandemię COVID-19, została przesunięta na okres od 1 października 2021 do 31 marca 2022 roku. Szacuje się, że w ciągu pół roku trwania
odwiedzi ją 18 mln osób.

EXPO 2020 zorganizowane jest z olbrzymim rozmachem. Zwiedzającym udostępnione zostały 192 pawilony, w których prezentowane są najbardziej innowacyjne rozwiązania odpowiadające na globalne wyzwania we wszystkich kluczowych aspektach działalności człowieka. Szczególne znaczenie ma tu zrównoważony rozwój oraz mobilność  – będące dziś w centrum uwagi współczesnego świata.


Polski Pawilon

 

Licznymi atrakcjami kusić będzie Pawilon Polski – główna arena prezentacji, nośnik informacji o Polsce oraz miejsce wydarzeń promujących kraj na EXPO. Hasło Polskiego Pawilonu „Poland. Spirit of ingenuity” łączy motyw ludzkiego potencjału oraz rekomendowane przez organizatorów tematy: zrównoważony rozwój i mobilność. Polska prezentowana jest przez pryzmat kreatywności – wartości, która jest cechą szczególną Polaków i podstawą do budowania sukcesów na płaszczyźnie gospodarki, kultury, nauki. Ideą polskiej prezentacji jest podkreślenie potencjału, jaki stanowią ludzie – kreatywni, pracowici, wykształceni, pełni energii i sprytu, umiejący stawić czoła wszelkim nowym wyzwaniom. Wybranie przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii produktu FIBARO, jest w tym kontekście wielkim zaszczytem i wyrazem uznania dla innowacyjności, nowoczesności i oryginalności myśli technicznej.

Na wystawie prezentowany jest bezprzewodowy czujnik zalania FIBARO - Flood Sensor, który jest w stanie wykryć najmniejszą nieszczelność instalacji już na bardzo wczesnym etapie i wysłać powiadomienie na smartfon użytkownika. Połączony z elektrozaworem może odciąć dopływ wody, co skutecznie ogranicza koszty związane z zalaniem.  Czujnik posiada inspirowany naturą kształt kropli wody. Minimalistyczny design i niewielkie rozmiary pozwalają na dopasowanie do każdego wnętrza. Jego obudowa sprawia, że Flood Sensor jest praktycznie niezatapialny - unosi się na powierzchni wody i kontynuuje pracę. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Flood Sensor jest jedynym produktem z sektora smart home prezentowanym na polskim stoisku na EXPO.

„EXPO 2020 Dubai -  to pierwsza tego typu światowa wystawa organizowana na Bliskim Wschodzie. Tym większym zaszczytem było dla nas wybranie marki FIBARO jako jednego z reprezentantów polskiej myśli technologicznej. Cieszymy się, że doceniono światowy poziom naszych urządzeń i że mogliśmy pokazać tak szerokiej publiczności jeden z naszych flagowych produktów – czujnik zalania FIBARO. Mamy nadzieję, że wystawa będzie dla nas szansą na poszerzenie kontaktów biznesowych i zaowocuje jeszcze szybszym rozwojem firmy na szczeblu międzynarodowym” – mówi Adam Krużyński, CEO FIBARO. 

EXPO w Dubaju to wyjątkowa i niepowtarzalna okazja do zebrania doskonałych produktów z całego świata. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być na wystawie w Pawilonie Polskim z FIBARO naszą marką specjalizującą się w rozwiązaniach Smart Home. Nasz bezprzewodowy Flood Sensor to jedyne urządzenie smart home pokazane w obszarze „innowacje nauki i technologii".
Za swoją nowoczesność i oryginalność zostało docenione przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Nice, jako globalny lider sektora Smart Home, Security, Home & Building Automation od 1993 roku stara się promować innowacyjność, design, najwyższą jakość i know-how w ponad 100 krajach, w tym także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie w Dubaju znajduje się nasz oddział”
- mówi Lauro Buoro, Prezes i Założyciel Nice.

 

źródło: Nice