aCUBE od AWILUX – perfekcja i design do kwadratu
aCUBE od AWILUX – perfekcja i design do kwadratu

Designerski, oszczędny w środkach wygląd, precyzja wykończenia oraz nowoczesne rozwiązania ułatwiające codzienne funkcjonowanie – minimalizm to styl, który z pewnością opisuje współczesną architekturę. W zgodzie z tym nurtem podąża nowy system aCUBE od AWILUX – wizualnie perfekcyjna do kwadratu, innowacyjna i wykonana z recyklingu stolarka okienno-drzwiowa o prostych, nawiązujących do sześcianu konturach.Fot. Awilux

System aCUBE firmy AWILUX doskonale wpasowuje się w estetykę współczesnego budownictwa, dopełniając minimalistyczną, miejską architekturę. Zapewnia dokładnie taki efekt, jakiego oczekują inwestorzy – proste, kubistyczne rozwiązania okienno-drzwiowe w technologii PVC, zbliżone wyglądem do stolarki aluminiowej. Dzięki niewielkiej głębokości zabudowy, bardzo dobrej stabilności oraz wysokim parametrom termicznym i akustycznym poprawiającym komfort życia, system odpowiada wszelkim potrzebom współczesnego budownictwa.

Matematyczna symetria w designerskim wydaniu

Nowy system AWILUX oferuje szeroki wachlarz zastosowań. Przeznaczony do konstrukcji okien, drzwi balkonowych oraz wejściowych, doskonale sprawdza się w domach jednorodzinnych, apartamentowcach i budynkach użyteczności publicznej, spełniając tym samym wszelkie oczekiwania wymagających inwestorów. Stabilność, doskonała szczelność, wysoka izolacyjność to jedynie kilka wybranych zalet oferowanych przez nowość AWILUX. Konstrukcja trzeciego uszczelnienia stanowi skuteczną blokadę przepływu ciepła, co poprawia zarówno komfort przebywania w pomieszczeniu, jak i utrzymanie stałej temperatury - bez dogrzewania, a tym samym ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

System aCUBE of AWILUX przystosowany jest do montażu nowoczesnych pakietów 3 szybowych o grubości szklenia do 48mm lub 50mm przy zastosowaniu STV®. Dla okna referencyjnego 1230x1480 mm, z ciepłą ramką Chromatec Ultra oraz stalą zamkniętą, współczynnik przenikania wynosi Uw=0,80. aCUBE od AWILUX posiada także sześciokomorową ościeżnicę o głębokości 74 mm oraz wyraziste kształty skrzydeł o nachyleniu przylg 4°, tworzące unikalny i nowoczesny design. Z kolei niska wysokość złożenia – 110 mm – pozwala na konstruowanie efektywnych przeszkleń, co umożliwia doświetlenie wnętrza naturalnym światłem słonecznym. Dzięki niewielkiej głębokości zabudowy, rozwiązania aCUBE można montować zarówno w nowoczesnych, miejskich budynkach, jak i obiektach zabytkowych. Dobór listew przyszybowych w optyce 90° stanowi konsekwentną kontynuację zewnętrznego wyglądu okna, bazującego na prostych konturach. Wykończenie - zarówno okien, jak i drzwi balkonowych czy wejściowych - stanowi doskonałe uzupełnienie nowoczesnego wnętrza.

 

Wysoki standard w zgodzie z naturą

Okna, jak i drzwi wejściowe i balkonowe aCUBE od AWILUX spełniają wszystkie wymagania nowoczesnego budownictwa. Z jednej strony dbają o komfort i zdrowie domowników, zapewniając wysoką izolacyjność termiczną oraz akustyczną, która chroni prywatność oraz blokuje miejski hałas.  Z drugiej strony - system stanowi wysokiej jakości, przyjazne środowisku rozwiązanie. Do  wykonania rdzenia profili aCUBE od AWILUX stosuje się bowiem materiał powtórnie przetworzony. Podczas tego procesu, usunięte i zdemontowane, stare okna PVC i resztki profili poddawane są recyklingowi, a powstały materiał ponownie włączony jest do cyklu produkcji nowych, designerskich rozwiązań. Nie są również stosowane są szkodliwe dla środowiska środki impregnujące i lakiery.

Barwy w każdym wymiarze

 


Fot. Awilux

 

Oprócz doskonałych parametrów i konstrukcji, system aCUBE wyróżnia także bogata oferta kolorystyczna oklein. REALWOOD, czyli okleiny które idealnie odwzorowują prawdziwe usłojenie drewna i mają mniejszy połysk, nadają oknom naturalny wygląd drewna. Stanowią doskonałe uzupełnienie wnętrza o ciepłe kolory natury, nadające przestrzeni głębi.

Poza tym do wyboru jest szeroka gama kolorystyczna z wachlarza standardowego oraz z grupy oklein BEST, które mają atrakcyjne ceny i terminy.

System okien i drzwi aCUBE od AWILUX stanowi doskonałe rozwiązanie do każdego typu zabudowy. Minimalistyczny, oszczędny w środkach wygląd, precyzja wykończenia oraz nowoczesne rozwiązania ułatwiające codzienne funkcjonowanie pozwalają na zachowanie harmonii między nowoczesnością a elegancją, dopasowując się tym samym do rosnących wymagań i potrzeb inwestorów i architektów.

 

źródło: Awilux Polska