Cicho, ciszej, ALU, czyli kilka słów o nowoczesnych systemach akustycznych
Cicho, ciszej, ALU, czyli kilka słów o nowoczesnych systemach akustycznych

Kilkanaście miesięcy temu przyszło nam zderzyć się z zupełnie nową rzeczywistością i nikt z nas nie miał pojęcia, jak światowa pandemia zmieni nasze przyzwyczajenia, zachowania i zredefiniuje poczucie komfortu. Poza kwestiami zdrowotnymi jeszcze bardziej cenimy sobie prywatność, ciszę i spokój – zwłaszcza, gdy do niedawna obowiązki zawodowe wykonywaliśmy w domu, a dziś musimy nauczyć się egzystować w zupełnie odmienionych przestrzeniach biurowych. Jak zatem połączyć oba, z pozoru różne światy? Jedną z odpowiedzi są bez wątpienia nowoczesne systemy akustyczne, które wynoszą jakość naszej pracy na zupełnie nowy, nieznany dotąd poziom. Jaką rolę odgrywa w nich wysokiej jakości aluminium?

Dziel i… rządź

Pandemiczna rearanżacja powierzchni biurowej opiera się na trzech fundamentalnych zasadach: maksymalnym bezpieczeństwie pracowników, modułowości, która pozwala na inteligentne zarządzanie przestrzenią oraz prywatności, będącej gwarantem zwiększenia wydajności i efektywności. Tym samym dobrze znane open space’y, rzędy biurek ciągnące się pod ścianami, rozległe strefy wspólne odchodzą do lamusa, a na biurowe sceny wkraczają mądrze wyodrębnione obszary dedykowane pracom zespołowym lub działaniom indywidualnym. Taka rewolucja wymagała solidnego przyjrzenia się komfortowi użytkowników i odpowiedzi na jedno ważne pytanie – jak efektywnie i efektownie wykorzystać daną przestrzeń, by cisza i spokój stała się najlepszym przyjacielem biurowej codzienności? Odpowiedź okazała się całkiem prosta.

Tu z pomocą przyszło know-how marki Hydro Extrusion Poland i oferowane przez nią aluminium. - To niezwykle plastyczny materiał gwarantujący niemal nieograniczone możliwości formowania. Przyjazny dla środowiska, wytrzymały i dobrze znoszący obróbkę mechaniczną oraz powierzchniową, jest coraz chętniej wybierany przez designerów do tworzenia unikatowych rozwiązań i projektów. Zwłaszcza tych, które łączą to, co estetyczne, z tym, co niezwykle funkcjonalne – podkreśla Robert Matkowski, Regionalny Kierownik Sprzedaży, w firmie Hydro Extrusion Poland. – Co więcej, to właśnie lekkość w zestawieniu z trwałością wyciskanego aluminium daje mu przewagę nad pozostałymi opcjami dostępnymi na rynku – dodaje Robert Matkowski.

Nowoczesność w służbie komfortu

Myśląc o dostosowaniu biura do nowych wymogów higieniczno – funkcjonalnych należy pamiętać, że całkowita rezygnacja z pracy zespołowej jest niewykonalna. Nie tylko ze względów biznesowych, ale i emocjonalnych. Kontakt ze współpracownikami jest bowiem tym, czego ogromnie brakowało nam podczas lockdownu. – Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć idealne warunki, nawet jeśli nasze biuro na pierwszy rzut oka zdaje się być obiektem trudnym do rearanżacji. Wystarczy postawić na nowoczesne rozwiązania akustyczne, które nie tylko wyciszą miejsce pracy, ale staną się swoistą ozdobą i wizytówką firmy – Thomas Lorenzen, Sales Manager EU w firmie Kvadrat Soft Cells.  

Ponadczasowe i estetyczne rozwiązania akustyczne dla każdej przestrzeni

Co łączy sale konferencyjne, gabinet zarządu, silent box’y? Wszystkie wymagają doskonałego wyciszenia – nie tylko z uwagi na wagę odbywających się w nich rozmów, ale i szacunek do pozostałych współpracowników. Szacuje się bowiem,  że nieustanna eskpozycja na hałas czy gwar może obniżyć dokładność wykonywanych zadań o ponad 60%, zaś naszą produktywność nawet o 30%, o czym mówią badania Improving employee productivity by reducing noise, British Gypsum, Coventry, 2015.

Panele Soft Cells firmy Kvadrat Acoustic to rozwiązania, które zapewniają pełen komfort akustyczny (pochłanianie dźwięku do klasy A) oraz gwarantują doskonałe wrażenia estetyczne – mówi Piotr Chwesiuk, ekspert marki Kvadrat Acoustics. - Zostały zaprojektowane z myślą o ekologii i zrównoważonym budownictwie, dlatego stanowią mocny punkt podczas procesu środowiskowej certyfikacji budynków - w szczególności DGNB, LEED, BREEAM i HQE. Dostępne w szerokiej gamie wzorów i w pełni konfigurowalne, stanowią idealne dopełnienie każdej przestrzeni – niezależnie od stopnia skomplikowania projektu i jego przeznaczenia. Ale to nie wszystko. Biorąc pod uwagę wszystkie te cechy, bez wahania postawiliśmy na rozwiązania marki Hydro, które idealnie odzwierciedlają nasze podejście do tworzonych rozwiązań – dodaje Piotr Chwesiuk.

A skoro o aluminium mowa…

Hydro REDUXA i Kvadrat Acoustics – duet na miarę XXI wieku

Myśląc o współpracy z marką Kvadrat Acoustics, nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, że idealnym dopełnieniem ich strategii dotyczącej ekologicznych rozwiązań będzie stop Hydro REDUXA – podkreśla Robert Matkowski, ekspert z firmy Hydro Extrusion Poland.

Stop Hydro REDUXA to  certyfikowane, niskoemisyjne aluminium o maksymalnym śladzie węglowym wynoszącym 4,0 kg CO2 na 1 kg aluminium, co w chwili obecnej czyni z niego najmniej emisyjny surowiec dostępny na rynku. Przy średniej europejskiej wynoszącej dla przemysłu surowcowego i konsumpcji 8,7 oraz średniej globalnej na poziomie 18 osiąga on aż 2- i 4,5-krotnie lepsze wyniki. – Uzyskanie tak imponującego rezultatu było możliwe dzięki pełnej kontroli procesu produkcyjnego. Podczas wytwarzania stopu Hydro REDUXA boksyt oraz tlenek glinu są pozyskiwane z tego samego źródła i przetwarzane w wyselekcjonowanych hutach o podwyższonej wydajności wykorzystujących energię wodną – podkreśla Robert Matkowski.

Ściany i sufity zapatrzone w panele akustyczne, dźwiękoszczelne przegrody przy biurkach, systemy działowe, a nawet zabudowane meble w pandemicznej rzeczywistości stają się rozwiązaniami na wagę złota. Nie tylko pomagają ergonomicznie i efektywnie podzielić przestrzeń, ale dzięki nowoczesnemu wzornictwu stają się wizytówką firmy. Od razu zobaczycie i… usłyszycie różnicę!

 

źródło: Hydro Extrusion Poland