Nowe drzwi tarasowe Vetrex  – vetrexMotion i vetrexMotion max
Nowe drzwi tarasowe Vetrex – vetrexMotion i vetrexMotion max

Vetrex rozszerzył swoją ofertę o dwa nowe systemy drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych vetrexMotion i vetrexMotion max. Umożliwiają one tworzenie bardzo dużych przeszkleń i zapewniają praktycznie bezprogowe wyjście na taras. Dodatkowo cechują je doskonałe parametry techniczne, wysoki komfort użytkowania i nowoczesna stylistyka.

 

„Nasze najnowsze drzwi tarasowe vetrexMotion i vetrexMotion max wpisują się w zapotrzebowanie inwestorów i aktualne trendy w projektowaniu domów. Pozwalają one na wykonanie tak popularnych obecnie wielkoformatowych konstrukcji przesuwnych o niemal zerowym progu. Jednocześnie dzięki zastosowanym rozwiązaniom są one niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu. Drzwi są dostępne w dwóch wersjach, które różnią się sposobem szklenia elementu stałego i związanym z tym zakresem widoczności elementów PVC oraz z ilością wpuszczanego do pomieszczeń światła naturalnego. Oba modele wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi. Bardzo dobra izolacyjność cieplna i duża wytrzymałość zostały potwierdzone testami, przeprowadzonymi zarówno w naszym laboratorium, jak i przez zewnętrzne jednostki badawcze. Minimalistyczna stylistyka sprawia, że drzwi vetrexMotion i vetrexMotion max tworzą idealne połączenie z niskoprofilowym systemem okiennym LUM’UP” mówi Marcin Tomczyński, Pełnomocnik Zarządu ds. Montażu i Rozwoju Produktu Vetrex.

 

Większe przeszklenia

 

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion i vetrexMotion max umożliwiają tworzenie imponujących przeszkleń zajmujących powierzchnię nawet całej ściany. Przy zastosowaniu profili białych osiągają one maksymalnie 6,5 m szerokości i 2,7 m wysokości, a w wersji z profilami kolorowymi ich wymiary dochodzą do 6,5 m x 2,5 m.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max. Fot. Vetrex

W modelu vetrexMotion zarówno część przesuwna, jak i stała są szklone w skrzydle. Natomiast w wersji vetrexMotion max element nieruchomy jest szklony bezpośrednio w specjalnie obniżonym skrzydle, które na stałe zamocowane jest w ramie. W efekcie powierzchnia przeszklenia została powiększona o 7%, a profile stały się mniej widoczne. Przekłada się to na jeszcze lepsze doświetlenie pomieszczeń i tworzy wrażenie, że tafla szkła wtapia się w elewację budynku.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion.               Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max.

Fot. Vetrex

 

Oba typy drzwi mogą zostać wykonane w podziale symetrycznym lub niesymetrycznym. W pierwszym wariancie część ruchoma i stała mają taką samą szerokość. Przy podziale niesymetrycznym stałe przeszklenie jest szersze niż skrzydło ruchome. W zależności od indywidualnych potrzeb klientów i projektu budynku, drzwi vetrexMotion i vetrexMotion max mogą składać się z 2, 3 lub 4 kwater.

 

Bezprogowe przejście i komfortowa obsługa

 

Innowacyjna konstrukcja drzwi vetrexMotion i vetrexMotion max sprawia, że są one bardzo wygodne w użytkowaniu. Wyposażono je w niższą szynę jezdną, która ma zaledwie 4 mm wysokości. Dodatkowo zastosowano aluminiową nakładkę na próg. Zapewnia to komfortowe i bezpieczne wyjście na taras.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne  vetrexMotion i vetrexMotion max. Fot. Vetrex

 

Nawet przy drzwiach o bardzo dużych rozmiarach skrzydło porusza się lekko i płynnie. W obu modelach siły operacyjne są na poziomie klasy 1. Do przesunięcia dużego skrzydła wystarczy użyć siły o wartości zaledwie 35,7 N, czyli około 3,64 kg. Komfortowa obsługa nowych drzwi tarasowych Vetrex to zasługa m.in. kompaktowych wózków jezdnych oraz specjalnego systemu uszczelnień. Zastosowano też mechanizm wspomagający pracę klamki. W przypadku cięższych skrzydeł można opcjonalnie zamontować amortyzator, który zapobiega niekontrolowanemu odbijaniu klamki przy otwieraniu i zamykaniu drzwi.

 

Nowoczesny wygląd

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max. Fot. Vetrex

 

Drzwi tarasowe vetrexMotion i vetrexMotion max mają gładkie profile o wyraźnie zarysowanych krawędziach. Dzięki temu doskonale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami i bryłami budynków o minimalistycznej stylistyce. Profile dostępne są w rozmaitych barwach oraz w okleinach drewnopodobnych. Klienci mają do wyboru 24 kolory z trzech palet – standardowej, specjalnej i Spectral. Wśród nich znajdują się różne odcienie szarości i brązu, m.in. winchester, złoty i ciemny dąb, dąb sheffield jasny, orzech, srebrno-szary, ciemnoszary jedwab, jet black i antracyt ultramatowy spectral. Dopełnieniem atrakcyjnego wyglądu ram są smukłe klamki o geometrycznych liniach. Występują one w wersji standardowej oraz z kluczem.

 

Energooszczędność i wytrzymałość

 

Nowe systemy tarasowe Vetrex cechują się wysokimi parametrami technicznymi. Dla przykładu drzwi vetrexMotion o wymiarach 5 m x 2,5 m, przy wyposażeniu w pakiety 3-szybowe z ciepłą ramką dystansową, mają współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 0,77 W/(m²·K). Przepuszczalność powietrza osiąga najwyższą, czwartą klasę. Wodoszczelność jest w klasie 7A, natomiast odporność na obciążenie wiatrem – w klasie C2/B3. Z kolei parametr Uw dla modelu vetrexMotion max wynosi 0,74 W/(m²·K).

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion. Fot. Vetrex

 

W obu modelach głębokość zabudowy ramy wynosi 194 mm, a skrzydła 82 mm. By zapewnić wysoką izolacyjność cieplną dolnej części konstrukcji, zastosowano próg wykonany w całości z PVC. Drzwi mogą zostać wyposażone w energooszczędne pakiety szybowe o grubości szklenia nawet do 54 mm, a także w pakiety o zwiększonej izolacyjności akustycznej lub o podwyższonych parametrach w zakresie bezpieczeństwa. Okres gwarancji dla vetrexMotion i dla vetrexMotion max wynosi 5 lat.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion.                Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max.

Fot. Vetrex

 

***

 

Vetrex to jeden z kluczowych producentów okien PVC i drzwi zewnętrznych z segmentu premium. Firma ma ugruntowaną pozycję na rynku. Działa od 1997 roku, a od 7 lat należy do Grupy Liebot – francuskiego konsorcjum, które jest liderem europejskiego rynku w produkcji okien, drzwi i fasad. Produkty sprzedawane są w Polsce i w całej Europie.

 

Do produkcji wykorzystywane są sprawdzone i uznane na świecie rozwiązania dostarczane przez renomowanych zachodnioeuropejskich i polskich dostawców. Produkty Vetrex przechodzą specjalistyczne testy i są badane zarówno w laboratorium Vetrex, jak i w notyfikowanych placówkach badawczych (takich jak Instytut Techniki Okiennej IFT Rosenheim, Laboratorium Techniki Budowlanej w Dąbrowie Górniczej, Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej z Wałbrzycha czy Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie nadzorowany przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa). Otrzymane na ich podstawie certyfikaty potwierdzają wysoką jakość wykonania, bezpieczeństwo i komfort użytkowania.