Future Builders. Pierwszy gość ALUPROF - BOGDAN ZAHA
Future Builders. Pierwszy gość ALUPROF - BOGDAN ZAHA

By przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, do walki o „lepsze jutro” musi włączyć się branża budowlana. Kontynuując misję promowania idei zrównoważonego rozwoju i poszanowania dla środowiska oraz społeczeństwa, Aluprof otwiera Future Builders – platformę do dialogu na temat przyszłości światowej architektury.

Be a part of Future Builders

Future Builders to projekt, mający na celu stworzenie ogólnodostępnej platformy, zapraszającej do merytorycznych dyskusji na temat przyszłości światowego budownictwa i urbanistyki w kontekście zrównoważonego rozwoju. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in.: cykl spotkań i wywiadów video z tuzami światowej architektury. Podczas każdego z wydarzeń, Future Builders zgromadzi wyjątkowe audytorium złożone z młodych adeptów branży, doświadczonych architektów i projektantów, specjalistów branży budowlanej oraz wszystkich pasjonatów architektury.

– Nowe technologie, najnowsze wyniki badań, omówienie ważniejszych trendów – to główne zagadnienia naszego autorskiego, międzynarodowego projektu. Dzięki Future Builders każdy zainteresowany znajdzie wiedzę, inspirację oraz motyw do poszerzania horyzontów. To platforma naszej solidarnej odpowiedzialności o naszą planetę, za którą wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni. – mówi Bożena Ryszka, dyrektor działu Marketingu i PR Aluprof.

Pierwszy prelegent: Bogdan Zaha

Pierwsze ze spotkań w ramach projektu Future Builders odbędzie się 2 września 2021 roku, a uświetni je rozmowa ze światowej sławy architektem, Bogdanem Zahą z ikonicznej pracowni Zaha Hadid. Mieszkający aktualnie w Londynie architekt ma doświadczenie obejmujące wiele etapów projektowych – ze szczególnym uwzględnieniem modelowania parametrycznego i zaawansowanych metodologii projektowania geometrycznego. Bogdan Zaha samodzielnie oraz wraz ze swoim zespołem opracował takie projekty, jak m.in.: Alai Residential Complex w Meksyku, Beijing Daxing International Airport, Masaryk Railway Station Central Business District w Pradze, wieże w Nowym Jorku, Business District we Frankfurcie czy Terminal nr 6 dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Heathrow w Londynie. Styl całej pracowni skupia się na tworzeniu budynków o dynamicznych bryłach, zorientowanych na ludzi, którzy je odwiedzają.

Cykl wywiadów w ramach projektu Future Builders został objęty patronatem Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, zrzeszającej wszystkich przedstawicieli tego zawodu w naszym kraju. Wydarzenia będą szeroko promowane w mediach branżowych, biznesowych i ogólnoinformacyjnych w kraju oraz za granicą, jak również w sieci. Wśród patronów medialnych znalazły się najbardziej poczytne, branżowe tytuły architektoniczne w Polsce. Więcej informacji na oficjalnej stronie Future Builders: future-builders.com