Szarości i gra światła w biurze FAKRO
Szarości i gra światła w biurze FAKRO

Nowoczesne wnętrze utrzymane w szarej kolorystyce charakteryzuje się różnorodnością form. Duże przeszklenia  oraz zespolenia okien dachowych wpuszczają  do krasnodarskiego biura mnóstwo naturalnego światła  „ożywiając” je. Uwydatnia to strukturę powierzchni ścian, podłóg i mebli. Dla ocieplenia wnętrza dodano drewniane elementy. 

Doskonale zdajemy sobie sprawę jak istotną rolę odgrywają dobrze doświetlone naturalnym światłem pomieszczenia biurowe. Światło wpływa na nasząkoncentrację,witalność, a tym samym jakość pracy. 

W tym oryginalnie zaprojektowanym biurze zastosowano dla utrzymania spójności wizualnej zespolenia okien dachowych FTP-V w kolorze matowej czerni. Oczywiście w tak wrażeniowym biurze nie mogło zabraknąć okien, FDY-V Duet proSky o dużej powierzchni przeszklenia, które otwierają poddasze na piękno okolicy. Dodatkowo okna te posiadają witraż, który dodaje klimatu i charakteru surowemu wnętrzu. Co istotne z aspektów technicznych, w jednej ościeżnicy okna FDY-V umieszczone są dwa skrzydła. Górne otwierane jest obrotowo, a dolne jest nieotwierane i wyposażone w szybę bezpieczną (laminowaną). W łazience wykorzystano aluminiowo-tworzywowe okna obrotowe PTP-V/GO o podwyższonej odporności na wilgoć. Wybrano kolor okleiny złoty dąb, której ciepły odcień idealnie równoważy się z niebieskimi płytkami. 

Dla wygodnej obsługi wysoko usytuowanych okien zastosowano sterowane elektryczne Z-Wave. Są zdalnie otwierane i zamykane za pomocą pilota lub przycisków naściennych. Ponadto posiadają czujnik deszczu, który automatycznie uruchamia funkcję zamykania skrzydła podczas opadów. 

INFORMACJE 

Nazwa budynku Biuro FAKRO 

Miejsce Krasnodar, Rosja 

Zastosowane produkty FAKRO 

  • 8x FTP-V U3 w kolorze matowej czerni 
  • 1x FTP-V Z-Wave 
  • 1x markiza ręczna AMZ 
  • 2x FDY-V U3 Duet proSky, z szybą witrażową 
  • 1x PTP-V U3/GO Z-Wave 
  • 1x drzwi tarasowe INNOVIEW HST 4300x2750mm 
  • 1x schody strychowe LST 

źródło: FAKRO