Nowoczesne okno? Postaw na szkło laminowane
Nowoczesne okno? Postaw na szkło laminowane

Funkcjonalny dom wymaga innowacyjnych rozwiązań, nowoczesne okno – szkła laminowanego. Według ekspertów programu Multi Comfort budynek musi zapewnić jego użytkownikom maksymalny komfort w postaci ciepła, światła, odpowiedniej akustyki, bezpieczeństwa i swobodnego dostępu do świeżego powietrza. Wszystko to oczywiście z poszanowaniem natury oraz zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021. Odpowiedzialność w dużej mierze spoczywa na oknach z odpowiednimi szybami zespolonymi.

 

Dom, który dba o Ciebie

 

Nasza świadomość na temat funkcjonalności budynków oraz warunków, jakie powinny nam zapewnić, stale wzrasta. Nic dziwnego, skoro według statystyk w pomieszczeniach spędzamy prawie 90% czasu w ciągu doby. W trosce o podniesienie jakości życia grupa Saint-Gobain stworzyła innowacyjny program Multi Comfort, którego celem jest uświadamianie inwestorów, architektów i wykonawców, jak istotną rolę w przestrzeni życiowej każdego z nas odgrywają cztery komforty: termiczny – wynikający z bilansu cieplnego pomieszczeń, świetlny – uwarunkowany dostępem do światła naturalnego, akustyczny – w postaci znacznej redukcji hałasu oraz komfort dostępu do dobrej jakości powietrza.

 

Na podstawie odpowiednich badań eksperci opracowują optymalne rozwiązania dla każdego wnętrza. Stosując je we własnych domach możemy być pewni podniesienia standardu budynku oraz naszego zadowolenia z jego użytkowania. Wspólnym mianownikiem dla zapewnienia wszystkich czterech komfortów są okna z odpowiednimi szybami zespolonymi. Wbrew pozorom gwarantują one nie tylko odpowiednią ilość światła dziennego we wnętrzach, utrzymanie odpowiedniej temperatury czy dopływ świeżego powietrza. Dzięki odpowiednim powłokom ochronią przed nadmiernym hałasem płynącym z zewnątrz, a nawet włamaniem poprzez zbicie szkła. Cicho, ciepło i bezpiecznie.

 

 

 

Chroń to, co kochasz

 

W przypadku bezpieczeństwa naszego i naszych bliskich, ale także ochrony mienia, nie ma miejsca na kompromisy. Od kiedy przeszklenia zaczęły zajmować znaczną część powierzchni elewacji stało się jasne, że muszą być odporne na stłuczenia, ataki wandalizmu i próby włamania. Saint-Gobain postanowiło więc stworzyć linię szkła laminowanego STADIP PROTECT, które doskonale sprosta temu wyzwaniu. Jak powstają szyby bezpieczne?

 

– Specjalną folię PVB umieszcza się między dwiema taflami szkła. Następnie poddaje się je procesowi autoklawowania (oddziaływaniu wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury). Powstały w ten sposób laminat na wypadek rozbicia zapobiega rozpadnięciu się szkła na kawałki, ponieważ jego fragmenty pozostają przyklejone do folii. Szybę taką trudniej jest zbić i skaleczyć się jej odłamkami – mówi Monika Naczeńska, Marketing Manager Saint-Gobain Building Glass Polska.

 

Szyba bezpieczna STADIP PROTECT opóźni działanie włamywaczy chcących dostać się do budynku przez stłuczenie szkła oraz uchroni nas przed przedostaniem się do środka przedmiotów, które spadną na okna dachowe czy przed wypadnięciem – co jest z kolei dobrą wiadomością dla wszystkich rodziców.

 

 

 

Rozpraw się z hałasem

 

Jednymi z głównych założeń programu Multi Comfort jest zapewnienie domownikom ciszy poprzez izolowanie pomieszczeń od uciążliwych dźwięków z zewnątrz, a także troska o odpowiednią akustykę pomieszczeń i zmniejszenie pogłosu. Cisza to zjawisko, z którym coraz rzadziej mamy do czynienia na co dzień. Żyjąc w pośpiechu, mieszkając w mieście lub sąsiedztwie ruchliwych dróg, zapominamy o jej zbawiennym wpływie na nasze samopoczucie i zdrowie. Towarzyszący nam na każdym kroku hałas przyczynia się do postawania wielu chorób neurologicznych. Jesteśmy bardziej drażliwi, skłonni do kłótni, cierpimy na chroniczne bóle głowy i problemy ze snem. Na szczęście hałas możemy skutecznie zwalczać. I tu z pomocą przychodzi szkło laminowane Saint-Gobain STADIP PROTECT SILENCE.

 

– Szyby zespolone skomponowane ze szkłem laminowanym folią akustyczną PVB SILENCE i zamontowane w domowych oknach, zwiększają izolacyjność akustyczną przegrody zewnętrznej, dzięki czemu wytłumią uporczywe odgłosy z ulicy – tłumaczy Monika Naczeńska. – Dodatkowo ochronią użytkowników przed dźwiękami gwałtownej ulewy czy gradu, dzięki czemu czynniki zewnętrzne nie będą w stanie zaburzyć naszego wypoczynku – dodaje.

 

 

 

ECLAZ STADIP SILENCE – harmonia czterech komfortów

 

Laminat może być przygotowany w oparciu o różne rodzaje szkła. Stosując niskoemisyjne szkło ECLAZ uzyskamy dodatkowo najlepszą wydajność energetyczną (Ug=0,5W/m2K) i niezrównany dostęp do światła naturalnego (Lt=77%). Jakie jeszcze korzyści płyną ze stosowania ECLAZ STADIP SILENCE? Zmniejszenie zużycia energii elektrycznej potrzebnej na ogrzanie i oświetlenie domu. Takie rozwiązanie jest doskonałe nie tylko dla domowego budżetu, ale także natury – ekonomicznie i ekologicznie zarazem.

 

Dzięki linii STADIP wszystkie cztery komforty mamy na wyciągnięcie ręki. Z łatwością przemienimy nasz dom w miejsce wyjątkowe – prawdziwy azyl pełen spokoju, ciepła oraz bezpieczeństwa, który zadba o nasze zdrowie i samopoczucie.

 

źródło:  Saint-Gobain