Wysokie noty dla systemów PONZIO
Wysokie noty dla systemów PONZIO

Szereg nowych rozwiązań w systemach Ponzio został poddany testom i badaniom w renomowanych instytutach badawczych. Wyniki badań zapewniają wysoki standard użytkowania konstrukcji zarówno pod względem właściwości mechanicznych, fizycznych, jak i termicznych.

Znakomite oceny dla drzwi przesuwnych

Najnowszy system przesuwny Ponzio SL1700TT uzyskał bardzo dobre wyniki badań przeprowadzonych w Instytucie Techniki Budowlanej i Instytucie Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie.


System przesuwny łączący w sobie zalety systemów podnoszono-przesuwnych i uchylno-przesuwnych. Dzięki zastosowaniu obwodowej uszczelki domykowej system osiągnął wysokie parametry szczelności (przepuszczalność powietrza – klasa 4, wodoszczelność – klasa 9A). Innowacyjne okucie zapewnia intuicyjną obsługę i bezproblemowe funkcjonowanie konstrukcji (podczas otwarcia skrzydło zostaje „odsunięte” od uszczelek o 8mm, dzięki czemu eliminowane są problemy wynikające z sił tarcia powstających podczas przesuwania skrzydła). SL1700TT pozwala na wykonanie konstrukcji w schematach A i C o maksymalnej wadze i wymiarach skrzydła - 200kg, 1500x2500mm. Możliwe jest również wykonanie konstrukcji o podwyższonej odporności na włamanie - system otrzymał klasyfikację RC2.
System występuje we wszystkich wariantach izolacyjności termicznej:  SL1700TT, SL1700TT +, SL1700TT HI.

Przetestowane balustrady całoszklane

System balustrad całoszklanych  Ponzio - to produkt, który powstał jako zewnętrzne zabezpieczenie przy otwarciu drzwi balkonowych. Charakteryzuje się lekką formą, prostotą montażu oraz uniwersalnością. Istnieje możliwość zamocowania profili balustrady zarówno do witryn, jak i do fasad systemów PONZIO.
Dzięki możliwości zastosowania różnych pakietów szklenia (od 10mm do 20mm) nośność  balustrady można dopasować do wymagań klienta, warunków technicznych oraz specyfiki użytkowania obiektu w którym będą instalowane. Przeprowadzone testy (przebadano balustrady o maksymalnej wysokości 1350mm w szerokościach od 1000mm do 2000mm) potwierdziły możliwość wykorzystania balustrad w pomieszczeniach kategorii A oraz B (mieszkalnych i biurowych).

Najwyższe noty dla drzwi automatycznych

Nowa konstrukcja drzwi przesuwnych w systemie Ponzio PE78N pozwala na wykonanie drzwi spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa uwzględnione w normach PN EN  16361 oraz PN EN 16005:2013.

Podczas badań w certyfikowanym laboratorium ITB osiągnięto bardzo dobre wyniki wodoszczelności oraz infiltracji powietrza (wodoszczelność klasa 8 oraz infiltracja klasa PPD2 - dot. wybranej próbki reprezentatywnej dla jednej z przebadanych konfiguracji rozwiązań systemowych).

Dzięki zastosowaniu modyfikatorów szklenia od strony zewnętrznej uzyskano możliwość przesuwania płaszczyzny szklenia w kierunku strony wewnętrznej pomieszczenia.

System został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających klientach ceniących sobie wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

 

źródło: PONZIO - OKNO 3/2019