Po co ci okno w łazience??
Po co ci okno w łazience??
Na etapie projektowania swojego domu warto dokładnie przemyśleć rozmieszczenie i wielkość okien oraz ich kształt. Coraz bardziej popularne i pożądane stają się okna w łazience. Dzięki nim doświetlimy pomieszczenie i polepszymy jego wentylację.

Przy budowie domu kwestia projektu łazienki i jej wielkości zależy od naszych upodobań. Coraz częściej osoby planujące budowę domu decydują się na umieszczenie w łazience okien. Są one niewątpliwie ogromnym atutem tego pomieszczenia. Oprócz optycznego powiększenia łazienki, doświetlenia jej światłem dziennym, można pozbyć się uciążliwej pary wodnej, która gromadzi się po każdej kąpieli czy prysznicu. Wykorzystanie naturalnego światła dziennego przyczyni się także do zmniejszenia rachunków za prąd – mówi Wioleta Maniecka, Specjalista ds. handlowych z OKNOPLAST-Kraków.
Okno w łazience to również ogromny plus doceniany przede wszystkim przez kobiety. To przy jego pomocy panie mogą wykonać nienaganny makijaż, korzystając z najlepszego możliwego oświetlenia dziennego.
Warto dodatkowo rozważyć zamontowanie w oknie łazienkowym nawiewników. Dzięki nim unikniemy niepotrzebnego otwierania okna, które może powodować zmniejszenie bezpieczeństwa, gdy będziemy poza domem. Mimo zamkniętego okna, świeże powietrze i odpowiedni poziom wilgotności będą zachowane w naszej łazience.

Zdarza się czasami, że łazienka znajduje się na parterze lub pierwszym piętrze, wychodzi na ulicę lub dom sąsiadów. Pojawiają się wtedy dylematy, czy rzeczywiście warto w takiej sytuacji planować okno. Nie rezygnujmy z tej możliwości – doradza Wioleta Maniecka. Rozwiązaniem w tej sytuacji są szyby ornamentowe, przez których wzorzystą fakturę dostaje się tylko światło dzienne, ograniczając całkowicie widoki z zewnątrz – mówi Wioleta Maniecka. Jeśli jednak nie chcemy całkowicie ograniczać widoków zza okna, rozwiązaniem będzie roleta wewnętrzna lub zewnętrzna, która dodatkowo chroni domowników i ich nieruchomość przed włamaniem.

Okna w łazience podwyższają również standard nieruchomości, dzięki czemu wartość naszego domu wzrasta, co w przyszłości może zaprocentować przy jego sprzedaży. Należy przy tym pamiętać, że to przede wszystkim kobiety zwracają uwagę na szczegóły w wystroju wnętrza kupowanego domu. Dlatego też elementy takie jak opisywane wyżej okno w łazience, niestandardowy kształt ramy, zastosowanie kolorów czy ozdobnych szyb ornamentowych z pewnością zostanie docenione.