POLSKA znów liderem w UE
POLSKA znów liderem w UE

Eksport stolarki budowlanej jest jak rozpędzony Tygrys, którego nie da się zatrzymać. Rynek okien i drzwi to ciągle gorący temat, bardzo często poruszany w mediach, podczas konferencji i spotkań biznesowych. Nie ma co się dziwić, bowiem branża bardzo prężnie działa i odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. Producenci poszerzają swój asortyment, zaskakują rozwiązaniami technologicznymi, designem swoich produktów i z powodzeniem działają na rynkach zagranicznych. Ten sukces możemy już potwierdzić rzetelnymi i wiarygodnymi danymi! Polska kolejny raz jest liderem w eksporcie stolarki budowlanej wśród krajów UE. W 2018 roku odpowiadała już za 23,7% całego eksportu branży na Starym Kontynencie. Udział, drugiego w kolejności kraju, Niemiec wyniósł 18,2%.

Nasz „Tygrys” rozpędza się, a Związek POID, we współpracy z ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, niezmiennie monitoruje trendy zarówno na rynkach polskim, jak i zagranicznych. Ma to kluczowe znaczenie dla rozwoju branży. Wysokie zaplecze technologiczne i najnowocześniejsze rozwiązania są ogromnym potencjałem sektora stolarki budowlanej. Należy tym samym monitorować zarówno statystykę krajową, jak i europejską, stanowiące najbardziej wiarygodne źródła danych. Na przełomie sierpnia i września br. dostępne będą najnowsze raporty odnoszące się do rynku stolarki okiennej i drzwiowej w Polsce opracowane przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na zlecenie Związku POID.

Ważne: Przedstawione dane są informacjami bieżącymi udostępnianymi przez Komisję Europejską. W ciągu roku będą one kilkakrotnie aktualizowane o czym będziemy informować.

 

źródło: ASM