Pilkington Optitherm ™ S1 – nowe szkło ekstremalnie ciepłe
Pilkington Optitherm ™ S1 – nowe szkło ekstremalnie ciepłe

W odpowiedzi na potrzebę większej energooszczędności Pilkington wprowadza na rynek nowe szkło niskoemisyjne Pilkington Optitherm S1. Energooszczędność staje się coraz ważniejsza i jest jednym z najintensywniej omawianych tematów naszych czasów. Nowe szkło Pilkington Optitherm S1 przoduje na tym polu dzięki zoptymalizowanej powłoce niskoemisyjnej. W jednokomorowej szybie zespolonej, powłoka zapewnia niebywale niski współczynnik przenikania ciepła U na poziomie 1,0 W/m2K, tym samym znacząco przyczyniając się do energooszczędności i pomaga w redukowaniu emisji dwutlenku węgla (CO2). W szybie dwukomorowej, i to bez użycia kryptonu, współczynnik przenikania ciepła osiąga wartość 0,5 W/m2K, co kwalifikuje produkt do użycia w budownictwie niskoenergetycznym.

Dodatkowo, szkło Pilkington Optitherm S1 skutecznie redukuje miejsca, w których “zimno ciągnie od okna”, zapewniając równomierne rozprowadzenie ciepła po pomieszczeniu. Zaletami szkła Pilkington Optitherm S1 są:

- niski współczynnik przenikania ciepła U: dla szyby jednokomorowej wynoszący 1,0 W/m2K, a dla szyby dwukomorowej 0,5 W/m2K (zgodnie z normą EN 673).
- energooszczędny sposób obniżenia wysokości rachunków za ogrzewanie i oddziaływania na środowisko poprzez redukcję emisji CO2.
- wysoka przepuszczalność światła wynosząca 70% i przepuszczalność energii słonecznej wynosząca 48% (w szybie zespolonej o budowie 4/16/4) zapewniają korzystne warunki wewnątrz pomieszczeń
- dostępność w różnych wymiarach i grubościach dla różnych zastosowań.
- dostępność w połączeniu ze szkłem laminowanym Pilkington Optilam oraz ze szkłem dźwiękochłonnym Pilkington Optiphon dla uzyskania odporności na uderzenie, zwiększenia ochrony lub poprawy izolacyjności dźwiękowej.

Więcej informacji można uzyskać od przedstawicieli firmy Pilkington Polska, a także w Katalogu Produktów na stronie internetowej www.pilkington.pl