Targi BAU 2019 w Monachium - Edgetech przedstawia system ramek dystansowych Super Spacer®
Targi BAU 2019 w Monachium - Edgetech przedstawia system ramek dystansowych Super Spacer®

Estetyka albo funkcja? Ramka dystansowa przy użyciu w szklanej elewacji o wysokiej renomie musi spełnić obydwa cele. Na targach BAU 2019 w pawilonie C3, stoisko 208, firma Edgetech pod hasłem «Always present in Prestigious Buildings» przedstawia różnorodne możliwości zastosowania swojego systemu ciepłej ramki dystansowej Super Spacer® w nowoczesnej architekturze szkła.  

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze ramki dystansowej nie tylko pytanie „Ciepła ramka tak czy nie?” odgrywa zasadniczą rolę. Poza techniczną zasadą funkcjonowania i ich energetyczną sprawnością ramki dystansowe różnią się między sobą także ich efektem estetycznym. W idealnym przypadku widoczna strona ramki dystansowej jest równomiernie matowa bez połysków. Ramki Super Spacer® przechodzą całkowicie na drugi plan, jak tylko zespolona szyba izolacyjna zostanie wstawiona do ramy, ponieważ tylko kolor ramy odbija się w szkle. Dzięki tym właściwościom, zarówno wygięte jak i płaskie szklane elementy mogą zostać harmonicznie wbudowane obok siebie.


Ramki dystansowe Super Spacer® wnoszą istotne cechy dla nieskomplikowanego ręcznego wytworzenia dowolnych kształtów i giętych szyb jak i zasadniczo przyczyniają się do estetycznie nienagannego efektu końcowego. Dzięki niskiej wysokości bocznej ramki dystansowe Super Spacer® mogą być również zastosowane w przypadku wąskich profili ramowych i przy małych powierzchniach oszklenia. Ponadto elastyczne tworzywo pozwala na wykonanie dokładnie dopasowanych skosów w narożnikach elementów.

Elastyczne ramki dystansowe biorą udział w ruchach pompowania oszklenia wskutek zmian pogodowych i stale powracają do ich pozycji wyjściowych, przez co minimalizowane są napięcia na połączeniu krawędzi, a w szczególności na uszczelnieniach. Są one małym, ale bardzo istotnym szczegółem wpływającym bezpośrednio na wizerunek. Ponieważ gięte szyby przeważnie bywają zabudowane obok szyb płaskich, nie powinny być oczywiście zauważalne jakiekolwiek różnice w ich wykonaniu.

Potrójna zespolona szyba izolacyjna jest dzisiaj standardem w większości przypadków, gdy celem jest stworzenie energooszczędnej powłoki budynku. Również ciepła ramka dystansowa, która znacząco redukuje mostki cieplne na krawędzi połączenia szyb i tym samym straty ciepła, jest stosunkowo młodym produktem. „Nasz system ramek dystansowych Super Spacer należy ze swoim 30-sto letnim stażem do rozwiązań pionierskich i najbardziej sprawdzonych w praktyce systemów ciepłej ramki dystansowej”, wyjaśnia Joachim Stoss, „i o ile ciepła ramka ma mały udział materiałowy w całości obiektu budowlanego, o tyle jest ona dla zespolonych szyb izolacyjnych ważniejsza niż kiedykolwiek, jeżeli chce się osiągnąć ambitne cele efektywności energetycznej”.

O firmie Edgetech Europe GmbH

Elastyczne systemy piankowych ramek dystansowych Super Spacer® firmy Edgetech są energooszczędnym rozwiązaniem w ramach technologii Ciepłej Ramki, stosowanym w oknach z szybami termoizolacyjnymi. Systemy te w znacznej mierze redukują straty energii, zapobiegają znacząco procesowi kondensacji, a ponadto przyczyniają się do wydłużenia żywotności okien. Rocznie sprzedawanych jest średnio ponad 300 milionów metrów tych profili w 90 krajach na całym świecie.

Edgetech Europe GmbH z siedzibą w Heinsberg jest w 100 % spółką grupy Quanex Building Products Corporation, zlokalizowanej w Houston w stanie Teksas, Quanex to wiodący wytwórca komponentów sprzedawanych Producentom Oryginalnego Wyposażenia (OEM) w branży budowlanej. Poza elementami kuchennymi i łazienkowymi Quanex produkuje energooszczędne elementy do systemów okiennych. Pod względem obrotów Edgetech/Quanex jest największym producentem ramek dystansowych na świecie. Edgetech Europe GmbH jest spółką handlową, zajmującą się dystrybucją na kontynencie europejskim, a także jednym z trzech globalnych zakładów produkcyjnych Edgetech, zatrudniającym łącznie 450 pracowników i wyposażonym w 16 linii produkcyjnych. Więcej informacji o systemach ramek dystansowych Super Spacer® i technologii Ciepłej Ramki firmy Edgetech można znaleźć na stronie www.superspacer.com.