Refleksje po targach EqupBaie
Refleksje po targach EqupBaie

Przedstawiciele firmy Eko-Okna o targach EquipBaie, trendach i produktach, które cieszyły się największym zainteresowaniem odwiedzających.

Największy polski producent okien na targach we Francji. EquipBaie odbyły się pod koniec listopada i zgromadziły setki wystawców oraz tysiące odwiedzających z całej Europy. Podczas wydarzenia swoje produkty zaprezentowała między innymi firma Eko-Okna. Obecność na zagranicznych targach to przede wszystkim, jak dowiadujemy się od przedstawicieli firmy, sposób zaakcentowania swojej obecności na tym rynku. Przypomnijmy, że Eko-Okna swoje produkty eksportuje już do 35 krajów na całym świecie. –  Najważniejsze są spotkania z klientami oraz rozmowy które dają możliwość poprawy i adaptacji każdego obszaru życia firmy pod ten rynek  – mówi Michał Maciejewski, dyrektor handlowy Eko-Okna S.A.

W tym roku Eko-Okna zaprezentowały cały przekrój swojej oferty. Na ekspozycji miejsce znalazły wszystkie produkty – począwszy od okien PVC, okien drewnianych, stalowych, na bramie i ogrodzeniu skończywszy. Największe zainteresowanie odwiedzających wzbudziło okno stalowe oraz system przesuwny Smart Slide. To pośrednie rozwiązanie pomiędzy typowym rozwiązaniem slide oraz ciężkim HST. Okno stalowe zachwycało swoim wyglądem, zaś Smart Slide swoją funkcjonalnością. Jest on bardzo funkcjonalny i można z niego wykonać konstrukcje o dużych rozmiarach z zachowaniem termoizolacji i odporności na wiatr. Również dodatki, w które wyposażono drzwi, wzbudzały zainteresowanie. Ciekawostką były nowe ograniczniki, które hamują skrzydło aktywne podczas zamknięcia – dodaje M. Maciejewski.

Poza tym uczestnictwo w targach to zawsze możliwość obserwacji trendów, jakie panują na danym rynku. W czym lubują się zatem Francuzi? Przede wszystkim w antracytach, bieli i brązach. Te kolory wiodą prym na rynku francuskim. – Rozmowy z klientami zawsze są dla nas niezwykle pouczające. Słuchamy ich i to dla nich jesteśmy i zmieniamy się na lepsze. Z tegorocznych targów EquipBaie już wyciągnęliśmy wnioski. Tylko tak można liczyć na zrozumienie z ich strony – komentuje dyrektor.  

W przyszłym roku firma weźmie udział m.in. w targach BUDMA w Poznaniu, Made Expo w Mediolanie oraz Batibouw w Paryżu. Firma już teraz zaprasza i zapowiada kolejne premiery, które pomogą nawiązać silne relacje handlowe. Przedstawiciele firmy nie zdradzają szczegółów ale zapraszają.

 

źródło: Eko-Okna