Na targach Glass pokażą potencjał szkła
Na targach Glass pokażą potencjał szkła

Prostota formy, przejrzystość i lekkość – to atrybuty nowoczesnej architektury. Trudno wyobrazić ją sobie bez wykorzystania szkła. To właśnie ten niezwykle plastyczny i inspirujący materiał będzie tematem przewodnim zbliżających się w Poznaniu targów Glass. Nie zabraknie ekspozycji wiodących firm z branży przemysłu szklarskiego jak i pokazów nowoczesnego rzemiosła.

Niezależnie od stylu wnętrza, szkło pozwala optymalnie wykorzystać jego walory. Podczas rozpoczynających się 14 listopada w Poznaniu targów Glass w specjalnie wydzielonej strefie będzie można podziwiać profesjonalistów. Zaprezentują różne techniki zdobienia szkła takie jak: fusing, piaskowanie czy malowanie natryskowe. Nie lada gratką będą pokazy powstawania witraży przestrzennych i żywicznych.

Liderzy branży

Glass to jednak przede wszystkim spotkanie przedstawicieli świata biznesu i okazja do nawiązania ważnych relacji partnerskich. Co roku udział w targach biorą liderzy branży, prezentując swoje produkty i najnowsze rozwiązania. CDA POLSKA, GLASS – SERWIS, GLASSLIFT, MEKANIKA, MC DIAM – takich m.in. wiodących firm nie zabraknie na targach Glass. Dla wystawców to okazja do prezentacji maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego. Nie zabraknie najnowszych zastosowań szkła w budownictwie i architekturze. Z kolei zwiedzający mogą uczestniczyć w niecodziennych pokazach technik zdobienia szkła oraz interaktywnych warsztatach.

- Od dłuższego czasu obserwujemy stały rozwój branży szklarskiej w Polsce, co odzwierciedlają targi Glass. Przemysł szklarski dzisiaj należy do dziedzin bardzo opłacalnych. Rentowność od kilku lat utrzymuje się na stałym poziomie 8,7 %. Nowe trendy w architekturze i budownictwie także pokazują szeroki wachlarz możliwości wykorzystania szkła. To materiał nie tylko ekologiczny, ale też plastyczny, pozwalający uzyskać wyjątkowe efekty designerskie – mówi Matusz Szymczak, dyrektor targów Glass.

Międzynarodowa misja na targach Glass

Targi GLASS odbędą się w Poznaniu w dniach 14-17 listopada 2018, a towarzyszyć im będą targi branży kamieniarskiej STONE. Na zaproszenie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz MTP na Glass i Stone 2018 przyjedzie międzynarodowe grono przedsiębiorców i dziennikarzy. To ważny punkt realizowanej misji gospodarczej. Jej uczestnikami będą przedsiębiorcy reprezentujący rynki Kazachstanu, Rosji, Iranu, Ukrainy, ZEA, Turcji oraz Azerbejdżanu. Ostatnią edycję targów Glass i odbywających się w tym samym czasie targów Stone odwiedziło ponad 5000 profesjonalistów z całego świata.

 

Szczegółowy program wydarzeń na stronie: www.glass.mtp.pl