Profil montażowy ECO-TERM w praktyce
Profil montażowy ECO-TERM w praktyce

Metal-Plast rozpoczął sprzedaż swojego najnowszego produktu profilu montażowego ECO-TERM. Pierwsze montaże są już za nami. Przedstawiamy jedną z typowych realizacji wykonaną przez firmę Moliński OKNA i Drzwi ze Strzelina.

Budynek, na podstawie którego prezentowana jest realizacja, charakteryzuje się wysokimi pionowymi oknami i dużymi – ponad 4 m szerokości, drzwiami tarasowymi. Inwestorzy wybrali rozwiązanie Salamander BluEvolution 82, które zapewnia bardzo wysoki poziom efektywności energetycznej, przy czym bardzo ważny jest prawidłowy montaż.

Jednym z najistotniejszych elementów montażu było zapewnienie właściwej izolacji między wylewką w domu, a tarasem, żeby zimno nie przenikało do wnętrza. W porozumieniu z inwestorem montażyści podjęli decyzje o zastosowaniu profilu montażowego ECO-TERM, przekonały ich główne parametry techniczne.

Doskonałe parametry cieplne

Zastosowano profil montażowy ECO-TERM 82.100.BE, który w badaniu uzyskał współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie U=0,46 W/m2K.

,Schemat graficzny wyniku badania w zakresie przenikalności cieplnej wykonanego przez Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej Sp. z o.o.

Najwyższej klasy szczelność

Cechami, które ułatwiły montaż, ale przede wszystkim gwarantują najwyższej klasy szczelność jest bardzo dobre dopasowanie profilu do ramy oraz podwójna uszczelka ze zmiękczonego PVC wykluczająca przenikanie wiatru i wody. 

Wysoka nośność

Ważnym kryterium wyboru dla montażystów była również nośność, na którą w przypadku dużych i bardzo ciężkich drzwi balkonowych należy zwracać szczególną uwagę. Zastosowanie profilu montażowego ECO-TERM daje gwarancje stabilnego posadowienia i właściwego rozłożenia ciężaru. Laboratoryjne wyniki badania prezentujemy poniżej:

Schemat graficzny wyniku badania w zakresie przenikalności cieplnej wykonanego przez Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej Sp. z o.o.

Podsumowując,

w prezentowanym przypadku montażyści z firmy Moliński OKNA i Drzwi ze Strzelina zwrócili uwagę na następujące aspekty:

  1. nie zauważyli różnic w montażu w stosunku do poszerzeń systemowych, z których korzystali do tej pory, tzn. montaż nie przysporzył im problemów i nie wydłużył czasu realizacji. Natomiast parametry przenikalności cieplnej są znacznie lepsze;
  2. możliwość piętrowania umożliwiła łatwe zagospodarowanie przestrzeni i montaż stolarki na właściwej wysokości bez dodatkowych utrudnień;
  3. montaż dużych drzwi balkonowych (szerokość 4 m) przebiegł sprawnie, ponieważ ECO-TERM stanowi bardzo stabilną podstawę i idealnie łączy się z progiem drzwiowym systemu – wpina się bezpośrednio i stabilnie w zamki progu drzwiowego. Połączenie jest bardzo szczelne i estetyczne.

ECO-TERM jest innowacyjnym rozwiązaniem opracowanym przez firmy METAL-PLAST i NIDA Extrusion (spółka zależna). Jest przeznaczony do montażu energooszczędnego stolarki otworowej, a ze względu na bardzo dobre parametry cieplne może być stosowany również w budownictwie pasywnym.

 

 

 

Wyniki badań oraz szczegółowe informacje o produkcie znajdują się na stronie internetowej producenta www.metal-plast.pl

 

źródło: Metal-Plast