Dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. A skoro drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego są jego wizytówką, warto zadbać o ich piękno, estetykę i stylistyczne dopasowanie do elewacji budynku. Jednak o ich wyjątkowym charakterze świadczyć będzie także rodzaj zastosowanego materiału i typ zabezpieczeń – przecież drzwi mają zapewnić nam bezpieczeństwo, chronić przed zimnem i deszczem, a przede wszystkim – być funkcjonalne. Nowoczesna technologia, dbałość o solidne wykonanie połączone z wysokim stopniem izolacji termicznej oraz niebanalnym designem, czynią z drzwi STAR prawdziwą gwiazdę w ofercie firmy OknoPlus.
Jak przystało na idola STAR jest kwintesencją amerykańskiego indywidualizmu. Karolina, Gorgia czy Oklahoma zachwycają wyrazistością kolorów z palety RAL, ale elegancką, gładką i jednolitą powierzchnię skrzydła można z łatwością dostosować do najbardziej wymagających aranżacji. Jak w amerykańskim śnie – tu wszystko jest możliwe – ukryte zawiasy, gustowny pochwyt z dodatkiem drewna czy czytnik linii papilarnych zamiast tradycyjnego zamka. Niepowtarzalny design, indywidualne podejście, możliwość personalizacji i wyrażenia siebie to największe zalety drzwi STAR.
Ogromny wybór zaczyna się od koloru - od stonowanych, piaskowych odcieni poprzez szeroką gamę palety RAL aż po okleinę drewnopodobną. Jednolitą powierzchnię skrzydła mogą ozdobić aplikacje, szerokości od 8 do 15 mm, ze szczotkowanej stali nierdzewnej lub folii drewnopodobnej, dekoracyjne frezowania lub szyby: przezroczyste, refleksyjne, barwione w masie, Satinovo, bezpieczne, weneckie lustro, piaskowane (ich wzór może nawiązywać do aplikacji panelu). Równie szeroki wybór dotyczy pochwytów – zlicowanych lub nawierzchniowych, ze szczotkowanej stali szlachetnej, o różnorodnych wielkościach i kształtach.
Jednak to, co z drzwi STAR czyni prawdziwą gwiazdę, kryje się w ich wnętrzu. W parze z niebanalnym designem i ogromnymi możliwościami aranżacyjnymi idą bowiem wysokie parametry izolacyjności termicznej. Panele nakładkowe wykonane są z blachy aluminiowej (zewnętrzna 3 mm, wewnętrzna 2 mm) wypełnionej twardą pianką izolacyjną PU, G-60 kg/m³, a dodatkowo od strony zewnętrznej między blachą a pianką stosuje się gumę dylatacyjną o grubości 4 mm. W ten sposób, dzięki nowoczesnej technologii, współczynnik przenikania ciepła osiąga wartości od 0,57 W/m²K w przypadku drzwi pełnych i 0,89 W/m²K - dla drzwi z pakietem szybowym.
„Amerykański rodowód” Alu STAR znajduje swoje odbicie w podejściu do prywatności. Spokoju domowego ogniska broni zasuwnica firmy GU z wielopunktowym ryglowaniem, dzięki której drzwi zabezpieczone są nie tylko w części środkowej, gdzie znajduje się wkładka, ale również na dole i górze skrzydeł. Ten rodzaj ryglowania poprawia również ich szczelność, zabezpieczając domowników przed wiatrem i opadami deszczu. Przed niepożądanymi gośćmi może dodatkowo ochronić blokada antywyważeniowa czy ruchoma rozetka przeciwrozwierceniowa.
Rada eksperta OknoPlus:
Drzwi Alu STAR wyposażane są standardowo we wkładki montażowe, które ze względów bezpieczeństwa powinny zostać wymienione po zakończeniu prac wykończeniowo-remontowych. Zachęcamy do zastosowania wkładek patentowych klasy C. Nasi Klienci, decydując o sposobie zamykania drzwi, poza tradycyjnym kluczem mają również do wyboru: czytnik linii papilarnych, czytnik RFID, patentowy klucz wyposażony w kartę bezpieczeństwa, na której zakodowane są dane do wykonania duplikatu, pilot, klawiaturę numeryczną, a nawet system elektronicznej kontroli dostępu blueSmart.
Dane techniczne:
Aluminiowe drzwi STAR
- wymiary maksymalne: 1200 x 2350 mm,
- aluminiowa ościeżnica z profilu STAR o szerokości 90 mm z przekładką termiczną o szerokości 34 mm,
- aluminiowe skrzydło drzwiowe z profilu STAR o grubości 90 mm z przegrodą termiczną i wypełnieniem z twardej pianki izolacyjnej PU, G-60 kg/m³,
- Uw=0,57 W/m²K w przypadku drzwi pełnych,
- Uw= 0,89 W/m²K dla drzwi z pakietem szybowym.
źródło: PknoPlus