Bezpieczny i z wysokim IQ.
Dom inteligentny z systemem BiSecur firmy Hörmann
Bezpieczny i z wysokim IQ. Dom inteligentny z systemem BiSecur firmy Hörmann

Bramy wjazdowe i garażowe, drzwi wejściowe i wewnętrzne oraz oświetlenie i inne urządzenia połączone systemem dwukierunkowego sterowania radiowego BiSecur tworzą dom inteligentny. Ten opracowany przez firmę Hörmann system sprawia, że jest on też niezwykle bezpieczny.

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są ze sobą w 100% zgodne, a system informacji zwrotnej jest kompatybilny z innymi produktami firmy Hörmann: napędami do bram garażowych i wjazdowych, drzwi wejściowych i wewnętrznych, a także innymi urządzeniami z odbiornikiem BiSecur.

Pilot, smartfon lub tablet

Technologia BiSecur pozwala sterować tymi urządzeniami oraz monitorować ich położenie nie tylko za pomocą pilota z każdego miejsca w zasięgu sieci domowej, ale także - dzięki specjalnej aplikacji BiSecur i bramce Gateway  - za pomocą smartfona czy tabletu – z dowolnego miejsca na świecie.

Po połączeniu bramki Gateway z domowym routerem, za pomocą aplikacji BiSecur na smartfonie możemy skonfigurować poszczególne urządzenia z odbiornikiem radiowym Hörmann. To pozwoli na sterowanie i nadzór nad nimi nawet podczas zagranicznego urlopu, sprawi, że nasz inteligentny dom będziemy mieć zawsze w zasięgu ręki. Będziemy mogli wpuścić do domu dziecko wracające ze szkoły czy otworzyć bramę sąsiadowi, który pod naszą nieobecność zajmie się ogrodem. Będziemy też mogli sprawdzić czy wszystkie urządzenia w naszym domu mają taki status (otwarte/zamknięte, włączone/wyłączone), jaki sobie życzymy, a w razie konieczności jednym przyciskiem pilota wydać odpowiednie polecenie.

Indywidualne scenariusze

Inteligentny dom odpowiada na potrzeby swoich mieszkańców. Dlatego aplikacja BiSecur umożliwia tworzenie  indywidualnych scenariuszy. To przydatne w często powtarzających się sytuacjach, takich jak codzienny powrót do domu. Uruchomienie jednego przycisku umożliwia bowiem automatyczne wykonanie określonych operacji zawsze w tej samej kolejności, bez konieczności wydawania pojedynczych poleceń. Można wtedy np. otwierać lub zamykać równocześnie bramę garażową i wjazdową, sterować drzwiami wejściowymi  i oświetleniem podjazdu.

Bezpieczny system

Komfort domu inteligentnego to także poczucie pełnego bezpieczeństwa. Napędy z dwukierunkowym  sterowaniem radiowym BiSecur wykorzystują bowiem – znaną z bankowości elektronicznej – technologię 128 bitów. Gwarantuje ona stuprocentowe zabezpieczenie sygnału przekazywanego z pilota do napędu i z napędu do pilota, maksymalną jego ochronę przed skopiowaniem przez złodzieja. Dzięki temu nikt niepowołany nie przechwyci kodu i nie dostanie się do naszego domu czy garażu. Prawdziwy komfort daje też możliwość sprawdzenia w każdej chwili, a z bramką Gateway BiSecur – także w każdym miejscu – czy brama lub np. drzwi wejściowe zostały zamknięte. W razie konieczności można to uczynić jednym przyciskiem.

Inteligentne drzwi wewnętrzne

Dom inteligentny oznacza zazwyczaj zdalną obsługę i kontrolę bram, drzwi wejściowych, okien czy rolet. Oferta firmy Hörmann umożliwia włączenie w ten system także drzwi wewnątrz domu. Sterowanie radiowe BiSecur zastosowano bowiem również w napędach do drzwi wewnętrznych PortaMatic. Znacznie poprawiają one jakość życia osób niepełnosprawnych i seniorów, a często ułatwiają też życie młodym domownikom. Umożliwiają automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą nadajnika lub wewnętrznego sterownika radiowego, a z odpowiednim wyposażeniem - także odczyt położenia drzwi.

 

źródło: Hörmann Polska

OKNO nr 3/2017