Subtelna dyskrecja i najwyższa estetyka – kolekcja szyb ornamentowych od Awilux Polska
Subtelna dyskrecja i najwyższa estetyka – kolekcja szyb ornamentowych od Awilux Polska

Szyby nie powinny kojarzyć się tylko z przezroczystością, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Mogą przybierać różne wzory i barwy, które nie tylko zadbają o prywatność, ale także świetnie współgrają z wnętrzem, podkreślając jego atuty. Kolekcja szyb ornamentowych od firmy Awilux pokazuje, że nie muszą być już gładkie i przejrzyste, lecz świetnie sprawdzą się jako element dekoracji każdego pomieszczenia w domu.

Półprzezroczyste okna przywodzą na myśl przede wszystkim łazienki, gdzie zależy nam na odizolowaniu pomieszczenia, nie rezygnując z dostępu do światła słonecznego. Jednorodzinne domki parterowe często charakteryzują się nisko osadzonymi oknami, przez które bardzo łatwo zajrzeć do środka. Montując rolety, rezygnujemy z naturalnego oświetlenia, które jest najlepsze dla naszego wzroku. Przy sztucznym świetle nasze oczy szybko się męczą, a co za tym idzie – słabną. Świetnym rozwiązaniem okażą się ornamentowe szyby, które zapewnią prywatność i dopływ promieni słonecznych. Różnorodność wzorów pozwoli dopasować ten idealny do potrzeb domowników i wnętrza, a dobrze dobrany może okazać się świetną dekoracją, która dodatkowo zapewni nam prywatność bez rezygnacji z estetyki. Szeroka oferta firmy Awilux Polska umożliwi również dostosowanie przejrzystość szyby.

Mnogość wzorów – wiele możliwości

Forma Decormat wpuści do pomieszczenia wiele światła, ale jego bardzo duże rozmycie zapewni prywatność i nie pozwoli na to, aby nikt niepożądany zerkał do naszego domu. Natomiast Alt Deutsch w kolorze białym jedynie delikatnie rozproszy obraz, dając wrażenie subtelnie spływających kropli deszczu. To tylko przykładowe formy z kolekcji. W ofercie znajdziemy wzory, które idealnie wpasują się we wnętrza rustykalne, jak i te nowoczesne. Obok prostych linii w minimalistycznym klimacie znajdują się przeszklenia o łagodnych kształtach, które mogą pełnić funkcje jedynie dekoracyjne, nie ograniczając dostępu do światła słonecznego. Dzięki temu wykorzystanie szyby ornamentowej nie wiąże się jedynie z potrzebą zamaskowania wnętrza domu.

Uniwersalność zastosowań

Ornamentowe szyby sprawdzą się nie tylko w oknach – znajdą zastosowanie również w drzwiach. Pozbawioną dostępu do światła kuchnie czy łazienkę świetnie rozświetla półprzezroczyste wejście, które dodatkowo można wzbogacić ciekawym wzorem. Ich różnorodność pozwoli na wybór tych bardziej ekstrawaganckich lub subtelnych, które wtopią się we wnętrze. Mogą okazać się prawdziwym wybawieniem dla małych pomieszczeń, gdzie – mimo dopływu światła – ciągle jest go za mało. Nie tylko rozjaśnią pokój, ale również optycznie go powiększą, a domownicy nie stracą przy tym prywatności.

Gra światłem i kolorem

Najnowsza kolekcja od firmy Awilux oferuje również szyby w kilku odcieniach. Obok klasycznej przezroczystości znajdują się przydymione barwy, które – pomimo ciemniejszego koloru – sprawiają przytulne i ciepłe wrażenie. Wybór barwionego szkła okaże się trafiony nie tylko w pokojach. Świetnie sprawdzą się w domowej spiżarni, gdzie dopływ światła powinien być ograniczony. Dzięki temu rozwiązaniu okno zewnątrz będzie prezentować się efektowanie, a wewnątrz stworzy dogodne warunki dla przetworów, aby cieszyć się nimi dłużej. Podobny zabieg bardzo dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach gospodarczych i garażach, gdzie światła zazwyczaj jest mniej, a ich wnętrza nie chcemy pokazywać światu. Korzystanie z oświetlenia dziennego w tym przypadku pomoże zmniejszyć zużycie energii, a co za tym idzie – zredukować koszty.

Łatwość użytkowania

Wykonanie z trwałego  szkła oraz przy użyciu najwyższych technologii szyby firmy Awilux – pomimo swojej nierównej faktury – nie sprawiają trudności w utrzymaniu czystości. Umycie ich jest równie łatwe co szyb o gładkiej powierzchni.

Szeroka oferta szyb ornamentowych firmy Awilux umożliwi nam nie tylko kontrolę nad prywatnością i dostępem do światła, sprawdzi się świetnie również jako element dekoracyjny. Bogactwo wzorów pozwoli dobrać ten idealny do naszego wnętrza, który współgra z charakterem mieszkania. To też inwestycja w nas, ponieważ nie odcinając się od naturalnych promieni słonecznych, zapewnimy organizmowi tego, czego potrzebuje – naturalną jasność, które ma dobroczynny wpływ na nasze oczy i całe ciało.

 

źródło: Awilux Polska