Soudal na szczycie rankingu z nagrodą Budowlana Marka Roku 2017
Soudal na szczycie rankingu z nagrodą Budowlana Marka Roku 2017

Soudal, inwestując w innowacyjność swoich produktów, od ponad 50 lat wyznacza kierunek rozwoju branży chemii budowlanej i zdobywa prestiżowe nagrody. W tym roku po raz kolejny znalazł się na szycie rankingu i został uhonorowany nagrodą – Budowlana Marka Roku 2017.

Centrum Badań i Analiz Rynku od ośmiu lat realizuje ogólnopolski projekt, którego celem jest wyłonienie najlepszych produktów budowlanych dostępnych na rynku polskim. Każdego roku badanie kontynuowane jest na reprezentatywnej grupie wykonawców, których zadanie polega na szczegółowej ocenie produktów według trzech kryteriów: częstotliwości stosowania marki, najwyższej jakości dostępnej na rynku oraz najlepszej relacji ceny do jakości. Wyniki badań oraz analizy rynku pokazują producentom aktualną pozycję rynkową ich marek oraz produktów w kontekście sprzedażowym, ale też wizerunkowym.

Przyznanie dla Soudal tegorocznej nagrody Złoty Champion w kategorii materiały budowlane za gamę produktów chemii budowlanej, tj.: masy uszczelniające-silikony, piany montażowe, a także nagrody Złota Budowlana Marka Roku 2017 za te same produkty oraz kleje montażowe w kartuszach, potwierdziło najwyższą pozycję Soudal na rynku budowlanym.

Soudal powstał ponad 50 lat temu. W Polsce marka jest obecna od ponad 20 lat i obsługuje tysiące klientów na terenie całego kraju. W rankingach światowych Soudal niezmiennie zajmuje pozycję lidera, aktualnie z obrotem 720 000 000 euro rocznie oraz zakładami produkcyjnymi w 16 krajach, m.in. z nowoczesną oraz w pełni zautomatyzowaną fabryką w Pionkach pod Radomiem. Z hal produkcyjnych Soudal, każdego roku trafia do hurtowni na całym świecie 300 nowych produktów, 250 000 000 kartuszy i 100 000 000 puszek pian. Tak wysokie wyniki możliwe są dzięki systematycznym inwestycjom Soudal w badania oraz dostosowywaniu się marki do lokalnych rynków, z których Polska klasyfikowana jest bardzo wysoko.

 

 

źródło: Soudal