Piemonte, czyli możliwości mocowań punktowych do szkła hartowanego
Piemonte, czyli możliwości mocowań punktowych do szkła hartowanego

Seria mocowań punktowych do szkła Piemonte to ponad 50 produktów przeznaczonych do mocowania szkła hartowanego, w tym m.in. na elewacjach, balustradach wewnętrznych i zewnętrznych, oraz przy szklanych ściankach. Wśród produktów dostępnych w ramach kolekcji, wyróżnić należy mocowania licujące się z taflą szklaną ( np. mocowanie CSQ), oraz płaskie które wystają poza lico tafli. Kluczową wówczas różnicę stanowi kształt otworowania szkła, co obrazuje poniższy rysunek.

Rys.1 Mocowanie płaskie FHQ

Rys 2. Mocowanie stożkowe CSQ

 

Wyroby Piemonte, pochodzące z wrocławskiej linii produkcyjnej CDA Polska, wykonane są ze stali nierdzewnej, która gwarantuje ich trwałość a przede wszystkim pozostaje odporna na warunki atmosferyczne. Ich wysoką jakość potwierdza znak budowalny B, przyznany na podstawie Krajowej Oceny Technicznej. Mocowania, w zależności od wybranego wariantu, są odpowiednie dla szkła o grubości od 8 mm do 21,52 mm. Wśród produktów z kolekcji Piemonte znajdziemy mocowania stożkowe oraz płaskie, dostępne są również mocowania regulowane, do których można dobrać jeden z dystansów: 30mm, 45mm oraz 60mm. Katalog produktów obejmuje również mocowania typu ściana- szkło (MCN1) oraz szkło-szkło, odpowiednie do montażu pod kątem 90° lub 180° (MCN2 i MCN3).

 

Serię Piemonte cechuje nie tylko wysoka jakość wykończenia, ale również elegancki, minimalistyczny design. Mocowania te, ze względu na swoją różnorodność oraz wszechstronność zastosowania, mogą zostać wykorzystane praktycznie w każdym obiekcie i umożliwią stworzenie zaawansowanych konstrukcji szklanych.  

DANE TECHNICZNE  
materiał stal nierdzewna 1.4305 lub 1.4301
wykończenie powierzchni satyna, połysk
grubość szkła 8 mm - 21,52 mm
Wymiar całkowity:  
średnica otworu wycięcia w szkle min. 8 mm, max 45 mm
Dane dodatkowe:  
zastosowanie do mocowania punktowego szkła
producent CDA Polska
normy, aprobaty, certyfikaty i deklaracje Krajowa Ocena Techniczna

 

źródło: CDA Polska