Guardian Glass lokuje 1,5 mln dolarów w szczegółowe prace projektowe i pomiary w miejscu planowanej lokalizacji drugiej fabryki szkła typu float w Polsce. Guardian Glass, oprócz działającej już fabryki szkła float w Częstochowie, rozważa uruchomienie drugiego zakładu, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu swoich klientów na powlekane i przetworzone wyroby szklane w sektorze komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Inwestycja w inżynieryjne prace projektowe to krok w kierunku realizacji nowej fabryki, w której produkcja planowo ruszyć ma w pierwszym kwartale 2019 roku. Lokalizacja inwestycji nie została jeszcze ustalona.
Szacuje się, że nowy zakład będzie produkować 1,000 ton szkła float dziennie i wyposażony będzie w technologię zaawansowanego napylania magnetronowego, co pozwoli na produkcję wysoce wydajnych, energooszczędnych szyb dla klientów w Polsce i krajach sąsiednich.
Jak mówi Kevin Baird, CEO firmy Guardian Glass potencjalna inwestycja w drugi zakład produkcji szkła float w Polsce jest wyrazem przekonania firmy Guardian zarówno o sile regionu, jak i o przyszłości przemysłu szklarskiego: “Możliwość budowy drugiego zakładu w Polsce to logiczny krok w kierunku realizacji naszej globalnej strategii i działań marketingowych. Jesteśmy przekonani, że odnajdziemy nowe możliwości i rozwiniemy dodatkowe kanały dla naszych wyrobów szklanych w Europie.”
“Wzrost zapotrzebowania na szkło jest wynikiem ogólnej tendencji w całej Europie do zwiększenia ilości naturalnego światła w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, a także stopniowej wymiany okien mieszkaniowych z podwójnych na potrójne przeszklenia," dodaje Guus Boekhoudt, Wiceprezes Guardian Glass w Europie. “Ponieważ Polska to kraj uznawany za centrum europejskiej produkcji okien mieszkalnych, jest to również logiczna lokalizacja dla naszej nowej fabryki szkła float.”
Oprócz zakładu w Częstochowie Guardian Glass również prowadzi zakłady w Oroshaza, Węgry; Thalheim, Niemcy i Riazań oraz Rostov, Rosja, wśród 10 lokalizacji europejskich.
źródło: Guardian Glass