Gwarancja Nice tylko po wyborze licencjonowanego instalatora
Gwarancja Nice tylko po wyborze licencjonowanego instalatora

Wybór odpowiedniego napędu do bramy to zadanie, które dla użytkownika może stanowić nie lada wyzwanie. Oprócz zapoznania się z fachową prasą, opisami produktów w Internecie, warto skorzystać z porad specjalisty, który nie tylko doradzi optymalny wybór, ale również zainstaluje urządzenie zgodnie z warunkami gwarancyjnymi. Zgodnie z zapowiedziami, ochronie w serwisie Nice Polska z tytułu gwarancji od początku 2017 r. podlegają zestawy automatyki Nice zamontowane wyłącznie przez licencjonowanych instalatorów.

Licencjonowani instalatorzy to profesjonaliści, którzy przeszli szkolenie z zakresu montażu automatyki Nice, poznali normy oraz zasady bezpieczeństwa, a przede wszystkim zdali egzamin licencyjny w siedzibie Nice bądź jednym z regionalnych centrów szkoleniowych. Każdy z licencjonowanych instalatorów posiada imienną licencję, na której znajduje się jego zdjęcie oraz hologram potwierdzający autentyczność karty. – Jeśli użytkownik chce uzyskać potwierdzenie kompetencji danego instalatora, może w łatwy sposób zweryfikować jego kartę licencyjną w specjalnym panelu na naszej stronie internetowej. Warto również przed rozpoczęciem współpracy poprosić instalatora o okazanie licencji. W ten sposób użytkownik uzyskuje pewność, że automatyką zajmuje się odpowiednia osoba – zauważa Grzegorz Jakóbczyk, Dyrektor ds. Technicznych w Nice Polska.

Instalacja napędu wykonana przez licencjonowanego instalatora musi zostać także potwierdzona odpowiednim wpisem w karcie gwarancyjnej. Co więcej, po spełnieniu tych wymagań użytkownik ma możliwość cieszyć się przedłużoną o 50% gwarancją. Od stycznia 2017 r. standardowa długość gwarancji Nice na produkty zamontowane przez wykwalifikowane osoby została wydłużona aż do 3 lat. Aby uzyskać 3-letnią gwarancję, należy obowiązkowo wykonać płatny przegląd techniczny między 10 a 12 miesiącem użytkowania. Prawo wykonywania płatnych przeglądów technicznych mają wyłącznie licencjonowani instalatorzy Nice, którzy w czasie szkoleń technicznych poznali standard takiego przeglądu sugerowany przez producenta. Przegląd musi być potwierdzony odpowiednim wpisem w karcie gwarancyjnej. W dalszym ciągu istnieje możliwość skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia w postaci zakupu 5-letniej karty gwarancyjnej.

Wybór odpowiedniego napędu do bramy czasami bywa skomplikowany. W niektórych przypadkach nie wystarczy znać ciężar, długość czy rodzaj materiału, z którego wykonane jest skrzydło, ale należy wziąć pod uwagę także dodatkowe parametry, jak częstotliwość użytkowania, ekspozycja na wiatr czy potencjalne możliwości dalszego rozszerzenia systemu o nowe urządzenia. Licencjonowany instalator Nice nie tylko doradzi optymalne rozwiązanie, ale również zasugeruje późniejsze możliwości rozbudowania systemu. Być może dzisiaj na posesji znajduje się tylko jedna zautomatyzowana brama, ale w przyszłości jednym pilotem użytkownik może zarządzać przecież nie tylko bramami, ale także dodatkowo roletami, oświetleniem przydomowym czy systemem nawadniania ogrodu.

Budując przez lata bazę doświadczonych Partnerów Handlowych oraz wdrażając program licencyjny dla instalatorów, Nice może pochwalić się obecnie najwyższymi standardami obsługi serwisowej z zakresu automatyki w Polsce.

 

źródło: Nice