Vetrex utrzymuje pozycję lidera w Rankingu Pro Quality 2016
Vetrex utrzymuje pozycję lidera w Rankingu Pro Quality 2016

Ranking Pro Quality publikowany przez serwis branżowy oknotest.pl skupia się przede wszystkim na właściwościach użytkowych okien i drzwi balkonowych deklarowanych przez producentów na podstawie świadectw i sprawozdań z badań laboratoryjnych przeprowadzonych w jednostkach notyfikowanych. To właśnie obiektywne, zweryfikowane badaniami dane techniczne pozwalają inwestorom i architektom porównać ze sobą różne systemy okienne i ocenić, czy wykonane w nich konstrukcje spełnią oczekiwania nabywców i sprawdzą się w codziennym użytkowaniu.

Na pełną ocenę oferty danego producenta w rankingu Pro Quality składa się punktacja uzyskana w części technicznej i handlowej. W tej pierwszej ocenie podlega poziom lub klasa 10 wybranych, istotnych z punktu widzenia użytkownika właściwości użytkowych stolarki dla 10 najczęściej sprzedawanych na rynku konstrukcji okiennych, a także uczestnictwo producenta w programie konsumenckich testów okien Pro Quality. Właściwości użytkowe brane pod uwagę w rankingu to m.in. przenikalność cieplna, izolacyjność akustyczna, wodoszczelność, odporność na włamanie, czy wielokrotne otwieranie i zamykanie. W części handlowej rankingu punktowana jest natomiast dostępność na stronie internetowej producenta ważnych dla nabywcy stolarki informacji technicznych i handlowych takich jak: raporty z badań, terminy i warunki udzielanych gwarancji czy zalecenia dotyczące montażu produktów, pozwalające na osiągnięcie maksymalnych korzyści z wybranego przez inwestora rozwiązania.

Parametry wszystkich systemów okiennych Vetrex zweryfikowane zostały w profesjonalnych jednostkach badawczych takich jak Instytut IFT Rosenheim, Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie czy Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej w Wałbrzychu, których certyfikaty aprobowane są w całej Unii Europejskiej. Przeprowadzone testy dowodzą, że parametry użytkowe produktów Vetrex przekraczają wymagania określone w normach budowlanych, oferując nabywcom znacznie wyższą jakość i komfort użytkowania stolarki. Producent poddaje testom wiele typów konstrukcji okiennych wykonanych w danym systemie, dzięki czemu dysponuje rzetelnymi, a nie tylko szacunkowymi danymi dotyczącymi ich parametrów użytkowych, pozwalającymi bardziej precyzyjnie określić, czy dane przeszklenie spełni oczekiwania inwestora.

„Ranking Pro Quality to ważne zestawienie, zwłaszcza z punktu widzenia konsumenta. Inicjatywa ta promuje nie tylko jakość oferty, lecz także kwestie, które wysoko cenimy - obiektywizm, rzetelność i przejrzystość w komunikacji z klientem.  Tym bardziej cieszy nas, że nie tylko wciąż utrzymujemy tytuł lidera, ale udaje się nam również pobijać nasz rekord punktowy. Dodatkowe punkty zostały przyznane głównie w związku ze zgłoszeniem do rankingu kolejnych, solennie przebadanych konstrukcji okiennych - komentuje Marcin Tomczyński, z-ca dyrektora ds. technicznych i rozwoju w Vetrex.

Ze szczegółowymi informacjami na temat produktów Vetrex, w tym także z raportami z badań technicznych, zapoznać się można na stronie producenta lub w salonach sprzedaży na terenie całego kraju.

 

źródło: Vetrex