Międzynarodowe Forum Stolarki w ramach XIV Konwentu Stolarki VIP
Międzynarodowe Forum Stolarki w ramach XIV Konwentu Stolarki VIP

25-26 sierpnia 2016 roku w Zegrzu pod Warszawą, w ramach XIV Konwentu Stolarki VIP odbędzie się I Międzynarodowe Forum Stolarki VIP. Jak zapowiadają organizatorzy – będzie to najważniejsze wydarzenie branżowe tego lata. W spotkaniu wezmą udział producenci, dostawcy, fachowcy, eksperci i dilerzy, którzy pomimo sezonu urlopowego i nawału pracy postanowili znaleźć czas na inspirujące rozmowy wśród specjalistów.

W ostatnich dniach sierpnia w sprzyjających okolicznościach przyrody spotkają się najważniejsze polskie i zagraniczne firmy, media, architekci, przedstawiciele władz oraz PARP, najlepsze salony stolarki, prawnicy, eksperci zewnętrzni, firmy badawcze i laboratoria LTB, ITB MLTB, CTO, eksperci od eksportu, produkcji, przenoszenia ciężkich przeszkleń, montażu, automatyki, szkła, aluminium, lakierów i systemów PVC, eksperci od systemów IT, firmy doradcze ds. poszukiwania pracowników, fachowcy i decydenci – w tym specjalni goście z zagranicy – by wziąć udział w XIV już Konwencie Stolarki VIP, którego częścią będzie I Międzynarodowe Forum Stolarki.

O przyszłości stolarki i nie tylko

W dniach 25-26 sierpnia fachowcy z branży stolarki zastanowią się nad możliwościami ekspansji, podyskutują o tym, czy polska stolarka może zawojować Europę i świat i w jaki sposób państwo polskie może pomóc branży oraz jakie rynki eksportowe są trendy i gdzie warto zaistnieć, gdzie i jak szukać dobrych dystrybutorów za granicą, a także, co warto wiedzieć o prawie międzynarodowym.

Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie, jakie są prognozy rozwoju stolarki i  czy polską specjalnością staną się inteligentne, innowacyjne oraz energooszczędne rozwiązania do domów. Dyskusji poddane również zostanie pytanie o to, kto rządzi w branży stolarki - producenci, dostawcy komponentów czy sprzedawcy. Podczas Forum przedstawione zostaną także aktualne rankingi producentów, dostawców komponentów oraz dostawców systemów.

Obszerna część spotkania będzie poświęcona również funduszom europejskim. Poruszone będą tutaj zagadnienia, takie jak - fundusze na innowacje dla każdego, zwiększenie konkurencyjności dzięki funduszom europejskim, sposoby pozyskania funduszy fundusze na innowacje i rozwój dla małych i średnich firm.

Podczas spotkania uczestnicy poruszona będzie również tematyka związana z wiarygodnymi i miarodajnymi badaniami rynku stolarki w Europie i w Polsce i obowiązkowym znakowaniem wyrobów budowlanych – zgodnie z prawem i nowymi wytycznymi. Zaproszeni eksperci rozwieją wątpliwości na temat tego, jak pozyskać dobrego managera w Polsce i za granicą, czy też co zrobić z firmą gdy mamy już swoje lata.

Nie zabraknie również dyskusji skupionych wokół tematyki montażu, a uczestnicy wspólnie zastanowią się nad przyszłością montażu w Polsce oraz w Europie.

Siedmiogodzinny panel praktyczny

Konwenty Stolarki VIP to cykliczna impreza branży stolarki otworowej, której formuła intensywnie się rozwija. Podczas pierwszej edycji Międzynarodowego Forum Stolarki równolegle odbędą się panele praktyczne, między innymi dla montażystów, serwisantów okien, drzwi, rolet oraz dilerów i szefów montażu. 

Podczas kilkugodzinnego praktycznego panelu eksperci zwrócą uwagę na najczęściej popełniane błędy montażowe, a także doradzą, jak ich skutecznie unikać. Część praktyczna poruszy zagadnienia nowoczesnych, funkcjonalnych rozwiązań w kontekście starych przyzwyczajeń. Podczas panelu odbędą się pokazy innowacyjnego systemu osadzania okna, drzwi, rolet oraz bram garażowych, a także osadzania drzwi zewnętrznych z ciepłym progiem i ukrytymi okuciami. Prezentacje poruszą również temat najczęściej popełnianych przez specjalistów błędów podczas osadzania drzwi, rolet i żaluzji.

Nie zabraknie także prezentacji nowości rynkowych, w tym kształtek podokiennych i drzwiowych do ciepłego montażu. Specjaliści poruszą również temat automatyki, która cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów końcowych. Uczestnicy Konwentu poznają tajniki bezpiecznego pozycjonowania i przenoszenia ciężkich okien oraz przeszkleń. Praktyczny panel skupi się również na innowacyjnych okuciach – ich regulacji oraz zabezpieczeniach podczas montażu. Zgromadzeni goście będą również mieli okazję do dyskusji na temat okuć ukrytych, bezszelestnych wózków HS oraz niskich progów, a także rynku technik osłonowych. Równolegle odbywać będzie się panel, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, jak pozycjonować szkło oraz demontować stolarkę, a także poznają tajniki innowacyjnego montażu.

Jak zapowiadają organizatorzy, XIV Konwent Stolarki VIP i I Międzynarodowe Forum Stolarki VIP to pierwsze tak kompleksowe, tak praktyczne, tak międzynarodowe, tak konkretne i konstruktywne spotkanie branży stolarki. Jak mówi Grzegorz Cendrowski ze Stolarki VIP: „Dlaczego to spotkanie jest takie ważne i dlaczego spodziewamy się najważniejszych osób z branży? Bo polska stolarka znajduje się w przededniu wielkiej ekspansji i pozyskania środków na rozwój, innowację i eksport. Taki moment już się nie powtórzy.”

 

źródło: Stolarka VIP