LOTTO SOUDAL W TOUR DE POLOGNE 2016
LOTTO SOUDAL W TOUR DE POLOGNE 2016

Tour de France 2016 trwa w najlepsze, a wielkimi krokami zbliża się kolejna dawka niezapomnianych emocji dla fanów kolarstwa szosowego! W 73. edycji  Tour de Pologne wystartuje belgijska drużyna Lotto Soudal, której jednym z głównych sponsorów jest lider wśród producentów pian poliuretanowych – firma Soudal.

O tym, że ciężka praca, wytrwałość oraz stawianie czoła ambitnym wyzwaniom są kluczem do sukcesu z pewnością nie trzeba przekonywać zawodników profesjonalnej grupy Lotto Soudal. Na tych samych wartościach, które przyświecają wybitnym sportowcom, opiera się filozofia działania firmy Soudal, związanej tytularnie z drużyną od ubiegłego roku. Decyzja o sponsorowaniu jednej z najlepszych ekip kolarskich na świecie podyktowana była także względami kulturowymi – w Belgii, z której wywodzi się Soudal, kolarstwo szosowe cieszy się taką popularnością, że urosło do rangi sportu narodowego.

Również w Polsce przybywa fanów tej dyscypliny sportowej, czego niezaprzeczalnym dowodem są coraz liczniejsze tłumy przy trasie kolejnych odsłon Tour de Pologne, jednej z najważniejszych imprez sportowych w naszym kraju. W tym roku wyścig rozpocznie się 12 lipca w Radzyminie i zakończy 18 lipca na Rynku Głównym w Krakowie.

Drużynę Lotto Soudal reprezentuje m.in. Tomasz Marczyński, który nawiązując współpracę z belgijskim zespołem, powrócił do kolarskiej rywalizacji na najwyższym poziomie. Marczyński ma na swoim koncie wiele sukcesów: obok tytułu Mistrza Polski, który zdobył kilkakrotnie, wystarczy wymienić takie osiągnięcia, jak pierwsze miejsce w klasyfikacji górskiej Tour de Pologne 2012 i 2013, pierwsze miejsce w klasyfikacji sprinterskiej Dookoła Katalonii czy zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour du Maroc 2015. Niestety, ze względu na stan zdrowia utalentowany wychowanek Krakusa Swoszowice nie weźmie udziału w Tour de Pologne 2016.

Z okazji 73. edycji imprezy firma Soudal przygotowała dla wszystkich sympatyków kolarstwa atrakcyjny konkurs. Wśród nagród znajdują się m.in. akcesoria i ubrania kolarskie sygnowane przez grupę Lotto Soudal. Konkurs odbędzie się na FB Polubisz Remont i, podobnie jak Tour de Pologne 2016, potrwa od 12 do 18 lipca. 

 

źródło: Soudal