Nowa era designu okien i drzwi
Paprocki i Brzozowski zaprojektowali produkty dla marki Urzędowski
Nowa era designu okien i drzwi Paprocki i Brzozowski zaprojektowali produkty dla marki Urzędowski

Marka Urzędowski wprowadza na rynek drzwi i okna, które z pewnością zainteresują miłośników wysokiej klasy designu. Kolekcja jest efektem współpracy z duetem Paprocki&Brzozowski, jednymi z najbardziej uznanych kreatorów mody w Polsce. To pierwsze takie wyzwanie w siedemnastoletniej karierze projektantów. Wykorzystanie mody w branży stolarki otworowej to pomysł marki Urzędowski, która nawiązała tę współpracę, łamiąc obecne od dawna schematy. Urzędowski po raz kolejny zmienia oblicze okien i drzwi w Polsce. 
 

Proces twórczy
Duet projektantów, odnalazł piękno w przedmiotach codziennego użytku, wyznaczając nową przestrzeń dla designu. Obcowanie ze strukturą drewna, z jego odcieniami i kolorami, stało się inspiracją dla Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego. Jak sami przyznali podczas premiery kolekcji we Wrocławiu, praca nad konceptem zajęła im pół roku. 
W zaprezentowanej kolekcji klienci mają do wyboru trzy linie: Pure, Love i Glamour. Każda z nich to inspiracja innym stylem wnętrza i osobowością użytkownika. Według wizji duetu kreatorów to rozwiązania, które obok funkcjonalności, dostarczają przede wszystkim codzienną przyjemność obcowania z pięknem i dużą dawkę inspiracji w projektowaniu niebanalnej przestrzeni domu.

Jakość ubrana w design
W ramach kolekcji Urzędowski by Paprocki&Brzozowski powstały trzy linie produktów odpowiadające różnym gustom najbardziej wymagających klientów, planujących designerskie wykończenie domu.
Pure to wyrafinowany minimalizm i klasyczna elegancja, czyli piękno drewna w czystej postaci. Proste linie i oszczędność formy, dedykowane są nowoczesnym, industrialnym wnętrzom. Metalowe elementy przywołują na myśl loftowe wykończenia. 
Linia Love, wykonana z drewna meranti, to florystyczne zdobienia i wysmakowana, dyskretna harmonia ukryte w sztukaterii, nawiązaniu do francuskich stiuków i płaskorzeźb. Lekka i czysta forma jest dedykowana przestronnym wnętrzom, które dzięki niej zyskują romantyczny charakter. 
Glamour zaś, to ponadczasowe połączenie ciemnobrązowego drewna oraz złotych akcentów. Ascetyczna linia w połączeniu z ozdobnym elementem jest dedykowana eleganckim, ponadczasowym przestrzeniom.

Efekt przełomowej współpracy
- Styl duetu Paprocki&Brzozowski to gwarancja wysmakowanego designu, charakterystycznego dla świata mody. Mariaż jakości naszych okien i drzwi i z kreacją artystyczną designerów, zaowocował unikalnym na rynku produktem. – wyjaśnia Jarosław Issel, Prezes Zarządu BMK Europe S.A.

Kolekcja Urzędowski by Paprocki&Brzozowski jest dostępna od kwietnia we wszystkich rodzajach okien, w najbardziej cenionym przez klientów systemie Galux. Uzupełniają ją okna balkonowe, przesuwne drzwi tarasowe oraz drzwi zewnętrzne. 

źródło: Urzędowski