WSKOCZYLI NA PIERWSZE  MIEJSCE
WSKOCZYLI NA PIERWSZE MIEJSCE

W dniach 12-13 września w Drezdenku odbyła się V Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych - Rajd Cross Country 2008 zorganizowana przez Automobilklub Gorzowski. Niezwykle udany start na tej trudnej imprezie, zanotowała załoga rajdowa MARTOM / ALUPLAST w składzie Tomek Granops za kierownicą i Romek Kiciński na fotelu pilota. Na siedem przejechanych odcinków specjalnych naszej zaprzyjaźnionej załodze udało się wygrać sześć OS-ów, co dało im pewne zwycięstwo w całym rajdzie w klasie KJST.

Dwa lata startów i wiele przejechanych kilometrów rajdowych i treningowych pozwoliło zeszłorocznym debiutantom nabrać doświadczenia i doskonałego zgrania całego teamu. Zaowocowało to równą jazdą na wszystkich odcinkach, a najważniejsze, że na tej zróżnicowanej i wymagającej trasie załoga ustrzegła się błędów, które jak wiadomo w sportach samochodowych, mogą w ułamku sekundy spowodować wypadniecie z trasy i zakończenie marzeń o dobrym wyniku w całej imprezie.

Bez zarzutu spisał się także katowany przez prawie 90 km MARTOMEK, jak pieszczotliwie nazywają swoją rajdówkę zawodnicy. Tym razem z nowym silnikiem V8 o mocy podniesionej do 320 KM. Wszystko to przyniosło efekt w postaci pierwszego i mamy nadzieję, że nie ostatniego zwycięstwa w tak prestiżowym rajdzie, zaliczanym do cyklu Mistrzostw Polski.