Sapa edukuje swoich klientów
Sapa edukuje swoich klientów

Na przełomie kilkudziesięciu lat zużycie aluminium na świecie wzrosło, a co za tym idzie, pojawiło się mnóstwo nowych sposobów jego przetwarzania. Sapa Aluminium, jako lider obróbki aluminium, umożliwia swoim klientom zapoznanie się z najnowocześniejszymi możliwościami jego przekształcania.

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem przetwórstwem odpadów nadających się do recyklingu, znaczenie aluminium w przemyśle nieustannie rośnie. Konsekwencją tego zjawiska jest oczywiście zwiększenie możliwości jego obróbki i zastosowania. Aluminium to materiał na tyle uniwersalny, że jest wykorzystywany w praktycznie każdej gałęzi przemysłu, począwszy od motoryzacji, przez branżę budowlaną, aż po fotowoltaikę. 

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na aluminium wzrasta też głód wiedzy w tym zakresie. Dlatego aby przybliżyć naszym klientom tematy związane z właściwościami, obróbką, anodowaniem i lakierowaniem aluminium, organizujemy szkolenia Profile Academy poruszające te kwestie. Dzięki temu klienci są lepiej zaznajomieni z działaniem naszej firmy, a nam łatwiej jest później dyskutować na temat wprowadzania nowych rozwiązań - zapewnia Katarzyna Piekarska, Dyrektor Sprzedaży w firmie Sapa Aluminium.
 

Profile Academy

To seria szkoleń organizowanych przez firmę Sapa Aluminium na temat aluminium i możliwości jego obróbki. Kursy organizowane są od kliku lat i cieszą się stale rosnącą popularnością. Podczas spotkań uczestnicy mają możliwość wysłuchania prelekcji na temat właściwości aluminium, produkcji i projektowania profili aluminiowych, anodowania, lakierowania, obróbki mechanicznej oraz oceny jakości. Szkolenie podzielone jest na część teoretyczną, w czasie której odbywają się wykłady, oraz część praktyczną, gdzie kursanci na własnej skórze mogą przekonać się jak przeprojektowane profile aluminiowe służą optymalizacji ekonomiczno-produkcyjnej, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności. Oprócz tego kursanci mają możliwość zobaczenia jak wygląda proces anodowania, obróbki mechanicznej czy lakierowania aluminium. Spotkania służą także wzajemnej wymianie doświadczeń i wspólnej dyskusji na temat najnowocześniejszych rozwiązań w branżach wykorzystujących elementy aluminiowe. Najczęstszymi ich uczestnikami są projektanci, inżynierowie, architekci, specjaliści ds. rozwoju produktu, czyli przedstawiciele wielu różnych gałęzi przemysłu, począwszy od elektroniki, przez motoryzację, aż po budownictwo.

Szkolenia w Polsce

W Polsce szkolenia Profile Academy odbywają się na wiosnę oraz jesienią w Chrzanowie i Trzciance. Pierwszego dnia odbywają się prelekcje, a drugiego również ćwiczenia praktyczne z projektowania pod okiem specjalistów pracujących w firmie Sapa Aluminium. Szkolenia mają na celu zwiększenie świadomości kursantów nie tylko na temat samej obróbki aluminium, ale także w kwestiach związanych z jej jakością. 

– Właśnie zakończyliśmy tegoroczne sesje szkoleniowe. Zajęcia cieszyły się, jak co roku, ogromnym zainteresowaniem. Tym razem gościliśmy klientów z branży oświetleniowej, motoryzacyjnej, budowlanej oraz wielu innych. Z przyjemnością obserwujemy spotkania osób specjalizujących się w różnych dziedzinach, szczególnie podczas ćwiczeń praktycznych, podczas których niejednokrotnie byliśmy świadkami narodzin naprawdę niezwykłych pomysłów. Poprzez Profile Academy staramy się nie tylko dostarczać specjalistycznej wiedzy, ale także wpierać kreatywność uczestników - opowiada Sebastian Szymański, Kierownik Działu Wsparcia Technicznego Sprzedaży Sapa Aluminium.

Stale rozwijające się technologie rodzą potrzebę profesjonalnych szkoleń. Dodatkowe kursy nie tylko wzbogacają o wiedzę, ale również dają możliwość zapoznania się z przedstawicielami pokrewnych branż oraz inspirują do poszukiwania jeszcze bardziej optymalnych rozwiązań. Zarówno pierwszy, jak i drugi czynnik może okazać się filarem sukcesu przedsiębiorstwa, czyniąc je konkurencyjnym na rynku. Sapa Aluminium jest świadoma tych mechanizmów, czego dowodem jest niecodzienna inicjatywa, do jakich zaliczyć możemy Profile Academy. 

źódło: Sapa Aluminium