Profile dystansowe Edgetech przebiły miliard
Profile dystansowe Edgetech przebiły miliard

We wrześniu 2015 roku w firmie Edgetech odnotowano nowy rekord: od 1986 roku wyprodukowano tam już jeden gigametr, a więc miliard metrów najpopularniejszych elastycznych profili dystansowych Super Spacer®. Ilość ta wystarczyłaby do 25-krotnego opasania kuli ziemskiej.

W ciągu 20 lat od momentu uruchomienia produkcji wyprodukowano łącznie około 300 mln metrów profili Super Spacer®, czyli tyle, ile trzy zakłady produkcyjne Edgetech wytwarzają obecnie w 3 lata. Obrazowo można stwierdzić, że co pięć sekund na świecie montowane są w jakimś domu ciepłe ramki Edgetech. Jednym z głównych czynników stymulujących ten olbrzymi wzrost jest coraz większa świadomość wagi aspektów ekologicznych i ekonomicznych, za sprawą czego ramki dystansowe stały się niezastąpionym elementem okien tak w budownictwie prywatnym, jak i przemysłowym. „Efektywność energetyczna była i pozostanie stale aktualnym tematem w branży stolarki okiennej” – uważa Joachim Stoss, prezes Edgetech Europe GmbH, spółki zależnej północnoamerykańskiej grupy Quanex. „Ten sukces zawdzięczamy jednak również naszemu ogromnemu doświadczeniu. Koncepcja ciepłej ramki pojawiła się w branży ponad 35 lat temu, profile Super Spacer® są dostępne na rynku od 26 lat. Wiemy, co robimy oraz w którą stronę zmierzają rozwiązania technologiczne”. 

Podczas właśnie zakończonych targów Vitrum w Mediolanie zespół Edgetech nie chciał jeszcze zdradzić swoich planów dotyczących ulepszenia oferty profili Super Spacer®, jednak przesłanie kierowane do klientów i zainteresowanych gości było jasne. Edgetech chce w przyszłości utrzymać pozycję lidera rynku, stale udoskonalając technologię ciepłej ramki. „Od Alaski po Dubaj klienci oczekują od firmy Edgetech doskonałej jakości, trwałych produktów i doradztwa na najwyższym poziomie” – tłumaczy Stoss. „Naszym celem jest zapewnienie im przewagi nad konkurencją”.  
 

O spółce Edgetech Europe GmbH

Elastyczne systemy profili dystansowych Super Spacer® firmy Edgetech są wytwarzane z pianek i pozwalają uzyskać właściwości ciepłej ramki w oknach z szybami termoizolacyjnymi, znacznie ograniczyć wymianę ciepła oraz zjawisko kondensacji, a także zwiększyć trwałość i energooszczędność okien. Rocznie sprzedawanych jest średnio ponad 100 milionów metrów tych profili w 88 krajach na całym świecie.

Spółka Edgetech Europe GmbH z Heinsbergu należy do grupy Quanex IG Systems Inc. z siedzibą w Houston w stanie Teksas – światowego lidera w produkcji energooszczędnych systemów profili okiennych i drzwiowych, elastycznych ramek dystansowych do szyb termoizolacyjnych, uszczelniaczy modułów solarnych, drewnianych podłóg, profili sufitowych oraz krat okiennych i drzwiowych. Edgetech Europe GmbH jest dystrybutorem produktów na kontynencie europejskim oraz jednym z trzech światowych zakładów produkcyjnych Edgetech, który dysponuje 16 wytłaczarkami i zatrudnia 450 pracowników. Więcej informacji o systemach profili dystansowych Super Spacer® i technologii ciepłej ramki firmy Edgetech można znaleźć pod adresemwww.superspacer.com.
Quanex IG Systems Inc.
Świętujemy ponad 35 lat doskonałości ciepłej ramki


 Quanex IG Systems Inc. produkuje Super Spacer® – linię produktów izolacji krawędziowej okien zapewniających wytrzymałość i wydajność energetyczną, a także maksymalną odporność na kondensację. Edgetech działa na rynku od roku 1989, ma fabryki w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech i oferuje technologię zwiększającą wydajność energetyczną systemów izolacji cieplnej szklenia na całym świecie. Zapraszamy do www.superspacer.com, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat wyrobów, usług i globalnych inicjatyw firmy. Edgetech jest częścią Quanex Building Products Corporation (NYSE: NX) wiodącego w branży producenta komponentów, produktów i systemów obsługującego sprzedawców okien i drzwi w Ameryce Północnej i na całym świecie.

Więcej informacji na temat Spółki można uzyskać w witryniewww.quanex.com.