NSG Group zakończył rozbudowę zakładu Pilkington IGP w Szczecinie
NSG Group zakończył rozbudowę zakładu Pilkington IGP w Szczecinie

NSG Group w Polsce zakończył kolejną inwestycję realizowaną w zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie. Rozbudowa zakładu, nowy park maszynowy i 60 nowych miejsc pracy przełożą się na wzrost produkcji szyb zespolonych i szkła hartowanego o 40%. Szkło ze Szczecina trafi na rynek polski i do krajów skandynawskich.

26 października 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej części zakładu przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie. Wydarzenie oficjalnie zakończyło inwestycję NSG Group, producenta szkła i produktów szklanych dla budownictwa i motoryzacji, realizowaną od stycznia do lipca 2015 r. Działania objęły zwiększenie powierzchni zakładu o dodatkowe 4000 mkw., instalację nowych linii technologicznych i parku maszynowego. Ukończona inwestycja umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie wysokospecjalistycznych produktów, wytwarzanych na potrzeby rynku architektonicznego o 40%. Największy wzrost dotyczy produkcji energooszczędnych szyb zespolonych, w tym produktów wielokomorowych, spełniających indywidualne wymagania.

„Innowacyjność, nowoczesne technologie i rozwiązania spełniające wymogi zrównoważonego budownictwa to obszary, których oczekuje dzisiejszy rynek” – powiedział Krzysztof Granicki, Prezes Pilkington IGP. „Rozbudowa szczecińskiego oddziału umożliwi spełnienie rosnącego zapotrzebowania naszych odbiorców na wyspecjalizowane produkty, w tym przeszklenia ze szkłem ochronnym, jak np. szkło ognioochronne lub szkło hartowane, a przede wszystkim wielokomorowe szyby zespolone, umożliwiające spełnienie unijnych wymagań w zakresie zwiększania efektywności energetycznej w budownictwie”. 
W związku z uruchomieniem nowych linii w zakładzie utworzono 60 nowych miejsc pracy. 

Energooszczędne szyby marki Pilkington ze Szczecina

Inwestycja w Szczecinie rozszerzy asortyment energooszczędnych szyb marki Pilkington o trójkomorowe szyby zespolone, o grubości 80 mm. To innowacyjne produkty, dedykowane do budownictwa jednorodzinnego oraz obiektów komercyjnych, zapewniające wysoką izolacyjność cieplną przeszklenia oraz możliwość indywidualnego kształtowania parametrów, takich jak przepuszczalność światła, ochrona przed hałasem czy bezpieczeństwo. Specjalistyczne szkło z zakładu przy ul. Pomorskiej trafi na rynek krajowy, a także do krajów skandynawskich Szwecji, Danii i Norwegii. Zakończona inwestycja to kolejny duży projekt realizowany w szczecińskim oddziale spółki. W 2013 roku NSG Group zdecydował o zakupie i uruchomieniu drugiego pieca hartowniczego umożliwiając zwiększenie produkcji w obszarze szkła hartowanego, przeznaczonej na rynki krajowe i zagraniczne.

Pilkington IGP jest jednym z największych w Polsce producentów szyb zespolonych, szkła hartowanego, emaliowanego, z sitodrukiem, zajmującym się szeroko pojętym przetwórstwem szkła oraz jego dystrybucją. Obecnie w jej skład wchodzi siedem oddziałów zlokalizowanych w: Skierniewicach, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Białymstoku, Ostrołęce i Szczecinie. 

źródło: Pilkington IGP