Firma Roto dokonuje strategicznego zakupu
Firma Roto dokonuje strategicznego zakupu

Dostawca branży budowlanej przejmuje grupę Deventer / Profile uszczelniające „idealnym” uzupełnieniem oferty produkcyjnej/ Cztery spółki zatrudniające 160 pracowników / Nowy członek grupy Roto od 1 stycznia 2016 / Stabilna kondycja ekonomiczna umożliwia inwestycje / Ciągłość dla klientów.

Leinfelden – Echterdingen – (rp)  Nabycie grupy Deventer przez spółkę Roto Frank AG to kontynuacja konsekwentnej strategii rozwoju w dziedzinie technologii produkcji okien i drzwi. Jak informuje globalny dostawca branży budowlanej, który zatrudnia 4500 pracowników i według własnych informacji w roku 2014 osiągnął obrót przekraczający 641 mln euro, oficjalnie przejęcie nastąpi z dniem 1 stycznia 2016 roku. Grupa Deventer to jeden z wiodących specjalistów w zakresie produkcji profili uszczelniających z elastomerów termoplastycznych (TPE) do okien, drzwi, bram, ram i przeszkleń. Inwestycja ma strategiczne znaczenie, ponieważ stanowi ona idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio spółki Roto. 

Zakup, na który musi jeszcze wyrazić zgodę urząd antymonopolowy, obejmuje wszystkie spółki wchodzące w skład zarządzanej decentralistycznie grupy Deventer, wyjaśnia dr Eckhard Keill. Z oświadczenia prezesa zarządu spółki Roto Frank AG wynika, że poza niemieckim przedsiębiorstwem z siedzibą w Berlinie Spandau firma przejmie również samodzielne firmy w Holandii oraz w Polsce i Rosji. Miejsca pracy zatrudnionych w nich łącznie 160 pracowników producenta uszczelnień zastaną zachowane. Dotyczy to również samej marki o ugruntowanej pozycji w branży, znanej z wysokiego poziomu jakości, inowacyjności i oferowanych produktów.
Cena transakcji jest objęta tajemnicą. Jak podkreśla Eckhard Keill, do sfinansowania tej inwestycji spółka Roto nie potrzebowała żadnych obcych środków. Fakt ten stanowi niewątpliwe potwierdzenie ekonomicznej rzetelności przedsiębiorstwa, która zasługuje na szczególną uwagę, zwłaszcza w aspekcie krytycznej sytuacji rynkowej w niektórych ważnych regionach. Dyrektor finansowy Michael Stangier wypowiedział się w tej kwestii następująco: „Fakt, że nawet w takie sytuacji jesteśmy w stanie zrealizować tak istotny zakup, jest dla naszych klientów kolejnym konkretnym dowodem stabilnej kondycji spółki.” 

Włączenie nowego członka grupy do koncernu Roto przebiega w podobny sposób jak inne zakupy, które miały miejsce w ostatnich latach – „intensywnie, ale bez presji czasowej”. Grupa Deventer jest również w doskonałej kondycji i zapewnia ponadto obiecujące perspektywy – chociażby w zakresie zdobywania kolejnych, jeszcze niewyczerpanych potencjałów rynkowych. Dla partnerów biznesowych specjalisty od profili uszczelniających również w przyszłości decydującą rolę będzie odgrywała nieprzerwana ciągłość i niezawodność w działaniu. Według deklaracji oferta produkcyjna i program usług nie ulegną zmianie, to samo dotyczy dotychczasowych osób kontaktowych na poziomie administracji, działu technicznego i sprzedaży. „Ugruntowanie i rozwój zbudowanych już relacji z  klientami stanowi absolutny priorytet” – przedstawił obrany kierunek dr Eckhard Keill. 

 

źródło: Roto Frank AG