Selena: QUILOSA – 75 lat na rynku iberyjskim
Selena: QUILOSA – 75 lat na rynku iberyjskim

Wchodząca w skład Grupy Selena hiszpańska marka QUILOSA – obecna na rynku już 75 lat – wprowadza na rynek kolejne nowe, innowacyjne produkty. Do szerokiej dystrybucji trafiły ostatnio: płynny MS silikon Aquaprotect, cyjanoakrylowy klej błyskawiczny Betamex i nowe piany poliuretanowe Orbafoam.

Spółka Industrias Quimicas Löwenberg (Quilosa) dołączyła do Grupy Selena w 2009 roku, kiedy Selena dokonała akwizycji wiodącego na rynku iberyjskim producenta klejów i uszczelniaczy. Funkcjonująca od 1940 firma ma zakład produkcyjny zlokalizowany w Quer w Hiszpanii i w tym roku, jako Selena Iberia, obchodzi 75-lecie istnienia marki QUILOSA.

„QUILOSA – działająca od 1940 roku – jest jednym z liderów rynków iberyjskiego uszczelniaczy i klejów, a od kilku lat systematycznie poszerza swoje portfolio produktowe o kolejne grupy produktowe dostępne w szerokiej ofercie Grupy Selena na całym świecie. Przez 75 lat działalności na rynku iberyjskim, dzięki asortymentowi wysokiej jakości i elastycznemu reagowaniu na potrzeby rynku marka zapracowała na wysoką rozpoznawalność i zaufanie klientów.  Mimo kliku trudnych dla hiszpańskiego rynku lat, Quilosa Selena Iberia – dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju – poprawia wyniki i rozszerza portfolio produktowe o nowe, innowacyjne rozwiązania. Świadczą o tym przedstawione nowości w ofercie spółki, takie jak hydroizolacje z linii Aquaprotect czy klej Betamex” – powiedział Jarosław Michniuk, prezes zarządu Selena FM SA.

Do najważniejszych osiągnięć QUILOSY należy wprowadzenie na rynek pierwszego syntetycznego kleju polioctanu winylu w latach 50-tych XX wieku, klejów do obuwia w latach 60-tych i wyrobów silikonowych w kolejnych dekadach. W 1992 roku QUILOSA jako pierwsza marka w Europie wprowadziła do swojej oferty uszczelniacze MS, a w kolejnych latach piany poliuretanowe i kleje termotopliwe.

Obecnie portfolio produktowe marki QUILOSA zostało wzbogacone m.in. o:

  • Linię produktów Aquaprotect, w tym Silicona MS Liquida – elastyczną powłokę hydroizolacyjną do dachów, opracowaną na bazie specjalnej żywicy hybrydowej, co gwarantuje jej wysoką przyczepność do różnych podłoży i umożliwia stosowanie również na mokrej nawierzchni. Aquaprotect idealnie nadaje się do uszczelniania i naprawy pęknięć.
  • klej błyskawiczny Betamex, charakteryzujący się wysoką odporności i opracowany na bazie nowej technologii z użyciem cyjanoakrylu. Produkt jest elastyczny i uniwersalny, przez co może być stosowany do dowolnego materiału, który po użyciu kleju Betamex jest bardziej odporny na uderzenia i wibracje.
  • pianę poliuretanową Orbafoam, której struktura jest bardziej zwarta i równomierna niż w przypadku konkurencyjnych produktów, dzięki czemu idealnie nadaje się do wypełniania dziur, pęknięć i rowków w budownictwie, a także do izolowania, uszczelniania i montażu wszelkiego rodzaju podpór, okien, ścian czy drzwi.

Najnowsze produkty zostały zaprezentowane podczas uroczystości związanej z siedemdziesiątą piątą rocznicą marki QUILOSA, w której udział wzięli przedstawiciele kadry zarządzającej Grupy Selena. Wydarzenie było okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć oraz omówienia planów i strategii spółki w nadchodzących latach.

 

źródło: Selena