Finał żeglarskiej przygody z FAKRO
Finał żeglarskiej przygody z FAKRO

VIII Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim dobiegły końca. Dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim sami uczestnicy. W tegorocznych Mistrzostwach wystartowała bowiem rekordowa liczba zawodników. Załogę dwudziestu dziewięciu jachtów stanowili producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych oraz reprezentanci firm związanych z branżą budowlaną.  

Głównym organizatorem morskich regat, które w tym roku odbyły się w dniach 05-12.09.2015 r. w Chorwacji jest firma FAKRO. Znana nie tylko z produkcji najwyższej jakości okien dachowych, ale również z zamiłowania do sportu firma od lat angażuje się i wspiera wszelkie inicjatywy, które służą rozwojowi i promocji Polski. 

To największe wydarzenie branży budowlanej poza granicami naszego kraju. – skomentował Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu FAKRO. Celem mistrzostw jest promowanie idei żeglarstwa oraz reprezentowanie Polski na międzynarodowej arenie zmagań sportowych. Regaty są również dobrą okazją do wymiany doświadczeń i integracji środowiska branżowego. – dodał. 

Do Chorwacji zjechali przedstawiciele branży budowlanej z całej Polski. Zawodnicy przepłynęli ponad 100 mil morskich, wzięli udział w sześciu wyścigach regatowych. Uczestnikom Mistrzostw w pamięci zapadnie szczególnie ostatni, pożegnalny wieczór, podczas którego nagrodzono zwycięzców klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Regata Build Cup. 

Na szczycie podium stanęła ekipa hurtowni budowlanej AR Skład z Góry Kalwarii dowodzona przez Sławomira Rybarczyka. Drugie miejsce zajęła firma Gala pod przewodnictwem Zbigniewa Rymsza. Na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci firmy Budex-Idealny Dach, ze sternikiem Jakubem Prasolik. Sukcesy świętowano przy uroczystej kolacji i koncercie szantowym Klejnotów Capitana. 

 

źródło: Fakro