TYTAN Professional COOL-R rewolucją na światowym rynku
TYTAN Professional COOL-R rewolucją na światowym rynku

Selena – globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralą w Polsce – zaprezentowała najnowsze rozwiązanie dla rynku dekarskiego: termorefleksyjną powłokę dekarską TYTAN Professional COOL-R. Innowacyjny produkt jest nowością na światowym rynku i został opracowany jako element rozwiązania chłodny dach, co oznacza, że umożliwia obniżenie temperatury dachów i pomieszczeń pod nimi. Dostępny jest już na polskim rynku i będzie wdrażany na kolejnych rynkach Seleny. Światowa premiera produktu miała miejsce podczas XVI edycji Obchodów Święta Dekarzy w Łodzi i została okrzyknięta przez branżę dekarską najważniejszym wydarzeniem tego roku.

Selena konsekwentnie realizuje strategię uzyskiwania przewagi konkurencyjnej przez wdrażanie na rynek innowacyjnych produktów i systemów dla budownictwa. Światowa premiera COOL-R, która odbyła się w Polsce jest jednym z elementów jej realizacji. Produkt dopełnia portfolio Seleny o kolejne nowatorskie rozwiązanie przeznaczone dla zrównoważonego budownictwa.
„Dostarczanie na rynek innowacyjnych rozwiązań dla branży budowlanej jest elementem strategii Seleny. TYTAN Professional COOL-R to kolejny produkt stworzony przez nasz dział R&D budujący przewagę konkurencyjną w obszarze hydroizolacji. Liczymy, że zrewolucjonizuje rynek dekarski. COOL-R obniża temperaturę dachów i pomieszczeń pod nimi, jednocześnie łagodząc efekt tzw. wysp ciepła w aglomeracjach miejskich. Ogranicza też emisję gazów cieplarnianych i zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną, która potrzebna byłaby na schłodzenie budynków niepokrytych COOL-R” – powiedział Marcin Macewicz, członek zarządu Seleny FM SA, odpowiedzialny za obszar hydroizolacji.

„Wdrożenie na rynek COOL-R wpisuje się w pełni w misję Seleny – Together we deliver better building performance. Dostarczamy produkt, który oferuje istotną wartość dodaną naszym klientom: zwiększa komfort życia i pozwala zaoszczędzić energię elektryczną. W ten sposób przyczyniamy się do rozwoju budownictwa zrównoważonego – powiedział Jarosław Michniuk, prezes zarządu Selena FM SA, jednostki nadrzędnej w Grupie Selena.

Innowacyjne rozwiązanie opracowane przez Selenę zapewnia szereg korzyści odbiorcom końcowym: polepsza komfort wewnątrz budynków oraz w ich otoczeniu, a także obniża koszty eksploatacji urządzeń do klimatyzacji i wentylacji. Poprawia trwałość i przedłuża żywotność pokryć dachowych, obniżając jednocześnie koszty ich konserwacji. Eksperci dekarscy obecni na Gali Dekarskiej docenili również łatwość stosowania COOL-R – w tym możliwość nanoszenia metodą natryskową oraz inne zalety produktu, takie jak szybkie schnięcie i wysoką odporność na deszcz, uzyskiwaną w krótkim czasie – ok. 90 min.

Święto dekarzy w Łodzi zgromadziło kilkuset uczestników, w tym ponad 200 specjalistów w zakresie dekarstwa. Selena w ramach wydarzenia przygotowała strefę testów – specjalną kopułę chłodu, utrzymującą temperaturę niższą niż ta na zewnątrz – w której odwiedzający mieli okazję przekonać się o działaniu innowacyjnego rozwiązania. Mogli też sprawdzić łatwość zastosowania produktu i zasięgnąć dodatkowej porady ekspertów Seleny. Dni Dekarzy każdego roku obchodzone są w innym mieście. Tegoroczna, 16. edycja, która została zorganizowana w Łodzi, rozpoczęła się 25 lipca, przemarszem na ul. Piotrkowskiej w towarzystwie motocyklistów z Sieradza. Święto zakończyło się natomiast oficjalną Galą Dekarską Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

 

źródło: Selena