Gdy nikogo  nie ma w domu
Gdy nikogo nie ma w domu

Lato to czas wyjazdów, ale także okres wzmożonej aktywności złodziei. Dlatego zanim wybierzemy się na nasz zasłużony wypoczynek warto zatroszczyć się by nasz dom przetrwał bezpiecznie okres naszej nieobecności.

Szczególnie domki jednorodzinne często padają łupem złodziei. Duża odległość między domami, rozległe tereny zielone, lokalne uliczki o niewielkim ruchu tworzą bardzo przyjemny i kameralny klimat do mieszkania, ale także w czasie naszej nieobecności ułatwiają działania złodziejom. Dlatego warto zatroszczyć się o  bezpieczeństwo naszego dobytku

Dobry sąsiad to podstawa
Nic nie zapewni naszemu domostwu takiego bezpieczeństwa jak czujne oko sąsiada, dlatego warto zatroszczyć się o przyjazne stosunki z osobami, które mieszkają w naszej okolicy. W końcu razem troszczymy się o wspólne dobro i chcemy by nasze otoczenie było bezpieczne. Przed wyjazdem warto poprosić o wyjmowanie poczty za skrzynki, baczenie czy nikt niepowołany nie kręci  się po naszym podwórku czy o podlewanie ogródka. W ten sposób zakamuflujemy wszelkie oczywiste oznaki naszej nieobecności. A kiedy nasi sąsiedzi będą szykować się do wakacyjnego wyjazdu możemy odwdzięczyć się tym samym.

Elektroniczna ochrona

Oczywiście nie należy zbytnio obarczać naszych sąsiadów, by pomoc ich nie stała się zbytnim ciężarem. Dlatego warto zainwestować w technikę czyli w  dobry system alarmowy. O jego instalacji warto pomyśleć już podczas budowy domu, by ekipa elektryczna mogła położyć kable. Jeśli jednak tego nie zrobiliśmy, na rynku dostępne są kompleksowe systemy alarmowe, które nie wymagają podłączenia do domowej sieci elektrycznej a tym samym instaluje się je bez psucia i kucia ścian taki jak np. bezprzewodowy system alarmowy HOME SHIELD firmy FAAC. Szeroki wybór akcesoriów i prosta obsługa i możliwość przenoszenia nadajników umożliwia dostosowanie zabezpieczeń do indywidualnych potrzeb.

Solidne zamknięcie
Brama wjazdowa to jeden z newralgicznych punktów naszego domu, warto więc zatroszczyć się o solidne ich zamknięcie. Bardzo pomocne może być zastosowanie automatycznych napędów do bram wjazdowych. Takie rozwiązanie nie tylko jest wygodne ale i praktyczne. Zastosowanie elektromechanicznego napędu FAAC 413 z samoblokującym mechanizmem eliminuje konieczność stosowania dodatkowych zamków, co nie tylko poprawia estetykę  ale przede wszystkim utrudnia otwarcie bramy przez niepożądane osoby. Tak samo estetyczne i funkcjonalne są napędy T-MODE, które doskonale sprawdzają się przy roletach antywłamaniowych zapewniając łatwość obsługi i bezpieczeństwo.

Gdy zabezpieczymy okna i bramę a nasz sąsiad i porządny system alarmowy zatroszczą się ochronę naszego domu, możemy zacząć cieszyć się wymarzonym urlopem.

www.faac.pl