Okna PVC w wersji metalik – Schüco AutomotiveFinish
Okna PVC w wersji metalik – Schüco AutomotiveFinish

Folie wykończeniowe Schüco AutomotiveFinish pozwalają na wierne odwzorowanie kolorów z palety RAL, dzięki czemu okna PVC-U mogą być harmonijnie zestawiane ze stolarką aluminiową w ramach jednego budynku. Teraz innowacyjna technologia oferuje jeszcze więcej zalet użytkowych.

Folie Schüco Automitive Finish dokładnie odwzorowują kolorystykę aluminium

Fot. Schüco

 

Schüco AutomotiveFinish to unikatowa na skalę rynku technologia nanoszenia powłok wykończeniowych na profile z PVC-U. Dzięki współpracy z renomowanymi firmami z branży motoryzacyjnej udało się uzyskać wysoką wytrzymałość powierzchni na uszkodzenia i trwałą, oryginalną kolorystykę, która „ton w ton” odzwierciedla kolory z gamy RAL. Otwiera to zupełnie nowe obszary zastosowań okien z PVC-U, między innymi w obiektach pełniących funkcje komercyjne i mieszkaniowe. Rozwiązanie łączące estetykę aluminium i zalety stolarki z tworzywa to idealna opcja również dla inwestorów indywidualnych, którzy chcą nadać elewacji nowoczesny, minimalistyczny wygląd.

Ekskluzywny design okien PVC

Oprócz modnych szarości gama odcieni obejmuje również unikatowe kolory

Fot. Schüco

 

Powłoki Schüco AutomitiveFinish łączą w sobie zalety wysokiej jakości folii kolorystycznych z nowoczesną estetyką uzyskiwaną w procesie lakierowania aluminium. Na specjalną warstwę nośną nakładany jest lakier bazowy, a następnie przezroczysta warstwa lakieru UV, który podkreśla głęboką kolorystykę powierzchni i nadaje jej metaliczny połysk. Do wyboru jest gama 9 modnych odcieni z palety RAL do zastosowań na zewnątrz i wewnątrz budynku, w tym aż trzy eleganckie odcienie szarości: RAL 9006, RAL 9007 i RAL 140-M, a także ciemny granat RAL 630-M, ciepłe brązy DB 703 i RAL 350-M oraz czerwień RAL 450-M. Paletę uzupełniają dodatkowo dwie powierzchnie dedykowane wnętrzom: jasnobeżowa Cream Line i miedziana Copper Effect, które posiadają wyczuwalną w dotyku teksturę. Tak bogata gama umożliwia pozwala na tworzenie wielu zindywidualizowanych kompozycji kolorystycznych, włączenie z nadaniem stolarce innego koloru od zewnątrz i od wewnątrz.
 

Piękno odporne na upływ czasu

Ciemne odcienie nie absorbują ciepła, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku dużych elementów

Fot. Schüco

 

Opatentowane rozwiązanie nanoszenia powłok pozwala na uzyskanie w prostym i szybkim procesie produkcyjnym powierzchni o takiej samej trwałości, jak aluminiowa. Udoskonalona technologia sprawia, że folia idealnie przylega do profilu, tworząc idealnie gładką i trwałą powierzchnię. Warstwa wykończeniowa jest odporna na kwaśne deszcze, częste czyszczenie szorującymi i żrącymi środkami czyszczącymi, a nawet rozpuszczalnikami. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości pigmentów odcień koloru nie ulega zmianie pod wpływem promieniowania UV, a efekt połysku utrzymuje się przez lata. W odróżnieniu od tradycyjnych folii w ciemnych odcieniach, nasycone kolory Schüco AutomotiveFinish nie absorbują ciepła. Oznacza to, że stolarka wystawiona na promieniowanie słoneczne zachowuje stabilność wymiarową i nie ulega odkształceniom. 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:
www.schueco.pl