Zabezpieczenie krawędzi zamykających bram służy do ochrony osób i przedmiotów przed zranieniem lub uszkodzeniem. Dba ono o to, by napęd elektryczny rozłączył się już przy niewielkim kontakcie z przeszkodą. W tym celu z profilu zamykającego musi zostać przesłany sygnał do sterowania napędu. Do tej pory odbywało się to zwykle z wykorzystaniem przewodu spiralnego. Rozwiązanie to nie było jednak bez wady, bowiem przewód wymaga częstej konserwacji i ogranicza swobodny przejazd - np. urządzeń do transportu poziomego - przez otwartą bramę.
Hörmann znalazł rozwiązanie tego problemu: wszystkie szybkobieżne bramy typu SoftEdge seryjnie wyposażone są teraz w system bezprzewodowej transmisji impulsów. W systemie tym nadajnik podczerwieni umieszczony w profilu zamykającym niezawodnie i bez zakłóceń przekazuje informacje do odbiornika umieszczonego w ościeżnicy. Zasilanie zapewniają standardowe baterie. Zalety nowego systemu to krótkie przerwy dzięki bezawaryjnej pracy, niewielkie koszty konserwacji i wynikające z tego oszczędności. Hörmann jako jedyna firma oferuje takie rozwiązanie.
Bezawaryjnie i niezawodnie: bezprzewodowa transmisja impulsów podczerwienią w bramach szybkobieżnych SoftEdge zastępuje wymagającą częstej konserwacji i podatną na awarie transmisję za pośrednictwem przewodu spiralnego.
Zdjęcia: Hörmann
Zdjęcie można skopiować pod adresem: www.hormann.pl.
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.hormann.pl w dziale Forum Prasowe.